Innberetning fra valgkomiteen om sammensetningen av Stortingets faste komiteer

Dette dokument

  • Innberetning 1 (2017–2018)
  • Kildedok:
  • Utgiver: valgkomiteen
  • Sidetall: 1
Til Stortinget

Valgkomiteen skal herved innberette at antallet medlemmer i de faste komiteer er fastsatt slik:

  • arbeids- og sosialkomiteen 11 medlemmer

  • energi- og miljøkomiteen 17 medlemmer

  • familie- og kulturkomiteen 12 medlemmer

  • finanskomiteen 20 medlemmer

  • helse- og omsorgskomiteen 15 medlemmer

  • justiskomiteen 11 medlemmer

  • kommunal- og forvaltningskomiteen 15 medlemmer

  • kontroll- og konstitusjonskomiteen 10 medlemmer

  • næringskomiteen 15 medlemmer

  • transport- og kommunikasjonskomiteen 15 medlemmer

  • utdannings- og forskningskomiteen 15 medlemmer

  • utenriks- og forsvarskomiteen 16 medlemmer

Valgkomiteen meddeler at følgende er valgt til medlemmer av Stortingets faste komiteer:

Arbeids- og sosialkomiteen

Lise Christoffersen, A

Arild Grande, A

Margret Hagerup, H

Svein Roald Hansen, A

Solfrid Lerbrekk, SV

Heidi Nordby Lunde, H

Per Olaf Lundteigen, Sp

Kristian Tonning Riise, H

Atle Simonsen, FrP

Hadia Tajik, A

Erlend Wiborg, FrP

Energi- og miljøkomiteen

Åsmund Aukrust, A

Une Aina Bastholm, MDG

Sandra Borch, Sp

Else-May Botten, A

Tina Bru, H

Espen Barth Eide, A

Ola Elvestuen, V

Liv Kari Eskeland, H

Terje Halleland, FrP

Lars Haltbrekken, SV

Stefan Heggelund, H

Hege Haukeland Liadal, A

Ole André Myhrvold, Sp

Gisle Meininger Saudland, FrP

Runar Sjåstad, A

Tore Storehaug, KrF

Lene Westgaard-Halle, H

Familie- og kulturkomiteen

Geir Jørgen Bekkevold, KrF

Terje Breivik, V

Masud Gharahkhani, A

Marianne Haukland, H

Kari Henriksen, A

Silje Hjemdal, FrP

Tage Pettersen, H

Åslaug Sem-Jacobsen, Sp

Anette Trettebergstuen, A

Tone Wilhelmsen Trøen, H

Morten Wold, FrP

Freddy André Øvstegård, SV

Finanskomiteen

Elin Rodum Agdestein, H

Nikolai Astrup, H

Une Aina Bastholm, MDG

Fredric Holen Bjørdal, A

Sivert Bjørnstad, FrP

Terje Breivik, V

Knut Magne Flølo, FrP

Trond Giske, A

Sigbjørn Gjelsvik, Sp

Ingrid Heggø, A

Mudassar Kapur, H

Kari Elisabeth Kaski, SV

Eigil Knutsen, A

Anne Kristine Linnestad, H

Åsunn Lyngedal, A

Bjørnar Moxnes, Rødt

Helge André Njåstad, FrP

Kjell Ingolf Ropstad, KrF

Vetle Wang Soleim, H

Trygve Slagsvold Vedum, Sp

Helse- og omsorgskomiteen

Elise Bjørnebekk-Waagen, A

Olaug V. Bollestad, KrF

Torill Eidsheim, H

Carl-Erik Grimstad, V

Tore Hagebakken, A

Bård Hoksrud, FrP

Jan Steinar Engeli Johansen, FrP

Ingvild Kjerkol, A

Erlend Larsen, H

Tuva Moflag, A

Tellef Inge Mørland, A

Sveinung Stensland, H

Marianne Synnes, H

Kjersti Toppe, Sp

Nicholas Wilkinson, SV

Justiskomiteen

Jan Bøhler, A

Petter Eide, SV

Peter Frølich, H

Guro Angell Gimse, H

Himanshu Gulati, FrP

Jenny Klinge, Sp

Ulf Leirstein, FrP

Emilie Enger Mehl, Sp

Frida Melvær, H

Maria-Karine Aasen-Svensrud, A

Lene Vågslid, A

Kommunal- og forvaltningskomiteen

Karin Andersen, SV

Jorodd Asphjell, A

Norunn Tveiten Benestad, H

Torhild Bransdal, KrF

Jon Engen-Helgheim, FrP

Heidi Greni, Sp

Kristin Ørmen Johnsen, H

Ketil Kjenseth, V

Kari Kjønaas Kjos, FrP

Stein Erik Lauvås, A

Mari Holm Lønseth, H

Willfred Nordlund, Sp

Siri Gåsemyr Staalesen, A

Ove Trellevik, H

Rigmor Aasrud, A

Kontroll- og konstitusjonskomiteen

Dag Terje Andersen, A

Nils T. Bjørke, Sp

Torgeir Knag Fylkesnes, SV

Hans Fredrik Grøvan, KrF

Eva Kristin Hansen, A

Svein Harberg, H

Mazyar Keshvari, FrP

Bente Stein Mathisen, H

Magne Rommetveit, A

Hanne Dyveke Søttar, FrP

Næringskomiteen

Margunn Ebbesen, H

Ingunn Foss, H

Kjell-Børge Freiberg, FrP

Torgeir Knag Fylkesnes, SV

Ruth Grung, A

Geir Adelsten Iversen, Sp

Morten Ørsal Johansen, FrP

Kårstein Eidem Løvaas, H

Cecilie Myrseth, A

Tom-Christer Nilsen, H

Geir Pollestad, Sp

Steinar Reiten, KrF

Nils Kristen Sandtrøen, A

André N. Skjelstad, V

Terje Aasland, A

Transport- og kommunikasjonskomiteen

Solveig Sundbø Abrahamsen, H

Jonny Finstad, H

Jon Gunnes, V

Øystein Langholm Hansen, A

Nils Aage Jegstad, H

Tor André Johnsen, FrP

Kirsti Leirtrø, A

Siv Mossleth, Sp

Sverre Myrli, A

Arne Nævra, SV

Ivar Odnes, Sp

Ingalill Olsen, A

Helge Orten, H

Morten Stordalen, FrP

Bengt Rune Strifeldt, FrP

Utdannings- og forskningskomiteen

Marit Arnstad, Sp

Åshild Bruun-Gundersen, FrP

Jette F. Christensen, A

Mona Lill Fagerås, SV

Trine Skei Grande, V

Hans Fredrik Grøvan, KrF

Kent Gudmundsen, H

Martin Henriksen, A

Turid Kristensen, H

Nina Sandberg, A

Torstein Tvedt Solberg, A

Roy Steffensen, FrP

Aleksander Stokkebø, H

Marit Knutsdatter Strand, Sp

Mathilde Tybring-Gjedde, H

Utenriks- og forsvarskomiteen

Hårek Elvenes, H

Knut Arild Hareide, KrF

Trond Helleland, H

Anniken Huitfeldt, A

Martin Kolberg, A

Hans Andreas Limi, FrP

Audun Lysbakken, SV

Marianne Marthinsen, A

Liv Signe Navarsete, Sp

Abid Q. Raja, V

Ingjerd Schou, H

Eirik Sivertsen, A

Jonas Gahr Støre, A

Michael Tetzschner, H

Christian Tybring-Gjedde, FrP

Kristian P. Wilsgård, FrP

Oslo, i valgkomiteen, den 12. oktober 2017

Olemic Thommessen

leder