Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om å gjere om avslaget på ein søknad om å drive _utvida fritidsfiske i Sognefjorden_ frå ein mann som har anna inntekt og difor er avskoren frå å bli registrert i fiskarmanntalet
Datert: 24.11.2000
Besvart: 29.11.2000 av fiskeriminister Otto Gregussen

Sverre J. Hoddevik (H): Fiskeridepartementet avslo 20. oktober 2000 ein søknad om å drive utvidet fritidsfiske i Sognefjorden. Søkjaren ynskjer å prøve ut om han kan gjere eit fjordfiske som ikkje vert utnytte av etablerte yrkesfiskarer til eit levebrød. Av di søkjaren har anna inntekt, er han også avskoren frå å bli registrert i fiskarmanntalet.
Vil statsråden gjere om avslaget og ta initiativ til meir fleksible reglar som ikkje hindrar utvikling av verdiskaping og lønsamme arbeidsplassar i fjord- og kystområda?