Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om når saken til en kvinne i Valle kan ventes ferdigbehandlet i _Utlendingsnemnda_, da den er grundig belyst gjennom lang tid og var lovet ferdig før nyttår
Datert: 26.01.2001
Besvart: 31.01.2001 av kommunal- og regionalminister Sylvia Brustad

Elsa Skarbøvik (KrF): Utlendingsnemnda ble etablert 1. januar 2001. Mange saker er oversendt fra Justisdepartementet, og venter på en avgjørelse, blant annet saken til en kvinne i Valle. Hennes sak er grundig belyst gjennom lang tid, og var lovet ferdig før nyttår.
Når kan saken ventes ferdigbehandlet til beste for et lidende menneske?