Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hvorvidt statsråden er enig i uttalelser om at det er viktig for styret i et selskap å følge klare signaler fra sin flertallseier, med bakgrunn i _Telenors salg av Telenor Satellite Services (TSS)_
Datert: 02.11.2006
Besvart: 08.11.2006 av nærings- og handelsminister Dag Terje Andersen

Øyvind Korsberg (FrP): I forbindelse med Telenors salg av Telenor Satellite Services (TSS) uttalte statssekretær Frode Berge: "Generelt er det viktig for styret i et selskap å følge klare signaler fra sin flertallseier." Statsråd Navarsete vil kaste styreleder i Telenor etter salget av Telenor Satellite Services (TSS).
Er statsråden enig i slike uttalelser?