Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om å skrinlegge forslaget om _særbestemmelser for navnebruk i finansnæringen_, da det vil ha store konsekvenser for banker som tvinges til å skifte navn
Datert: 21.05.2008
Besvart: 28.05.2008 av finansminister Kristin Halvorsen

Torbjørn Hansen (H): Finansdepartementet har sendt på høring et forslag om særbestemmelser for navnebruk i finansnæringen som vil ha store konsekvenser for banker som tvinges til å skifte navn. Konkurransetilsynet påpeker at merkenavn er en viktig del av bankenes strategi, og at forslaget kan begrense utenlandske bankers mulighet til etablering i Norge. Kredittilsynet mener forslaget er et uforholdsmessig inngrep, og at det kan være i strid med EØS-avtalen.
Ser ikke statsråden at det er på tide å skrinlegge dette forslaget?