Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om _kostnadsøkningen på prosjektet Ring 3 Ulven-Sinsen_ som kan medføre økte bompengekostnader for folk som passerer bomringen i Oslo og Akershus
Datert: 18.03.2009
Besvart på vegne av: Samferdselsministeren
Besvart: 25.03.2009 av olje- og energiminister Terje Riis-Johansen

Borghild Tenden (V): I en artikkel i Aftenposten går det frem at en kostnadssprekk på prosjektet Ring 3 Ulven-Sinsen kan medføre økte bompengekostnader for folk som passerer bomringen i Oslo og Akershus. Det er av nasjonal betydning at vi har et velfungerende vegnett som tar unna trafikken rundt hovedstaden.
Hvor stor er kostnadsøkningen på Ring 3 Ulven-Sinsen, hva er årsaken til kostnadssprekken, og vil statsråden bidra til å dekke de økte kostnadene?