Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hva som har kommet ut av Norges henvendelse til _cubanske myndigheter om etterforskning av en bilulykke_ der lederen og ungdomslederen av det kristendemokratiske partiet omkom
Datert: 06.02.2013
Besvart: 13.02.2013 av utenriksminister Espen Barth Eide

Dagrun Eriksen (KrF): 22. juli i 2012 omkom Oswaldo Payá, lederen av det kristendemokratiske partiet MCL, og ungdomslederen Harold Cepero i en bilulykke på Cuba. 23. juli 2012 sendte jeg et brev til utenriksminister Jonas Gahr Støre, der jeg ba norske myndigheter gjøre det de kunne for å forsikre seg om at ulykken og omstendighetene rundt den blir etterforsket og hendelsesforløpet klarlagt.
Hva har kommet ut av Norges henvendelser til cubanske myndigheter i saken?