Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Jorunn Hageler (SV) til planleggings- og samordningsministeren

I forbindelse med en stor IT-satsing på Fornebu vil mye fagkunnskap bli sentralisert dit. I dag finnes mange fagmiljøer og mye spisskompetanse innen IT andre steder i landet. Hvilke strategier har Regjeringa lagt opp for videre utvikling av disse miljøene, og for å bevare fagmiljøene ute i regionsentraene?

Datert: 30.05.1997
Besvart på vegne av: Planleggings- og samordningsministeren
Besvart: 04.06.1997 av barne- og familieminister Sylvia Brustad

Jorunn Hageler (SV)

Spørsmål

Jorunn Hageler (SV): I forbindelse med en stor IT-satsing på Fornebu vil mye fagkunnskap bli sentralisert dit. I dag finnes mange fagmiljøer og mye spisskompetanse innen IT andre steder i landet.
Hvilke strategier har Regjeringa lagt opp for videre utvikling av disse miljøene, og for å bevare fagmiljøene ute i regionsentraene?

Les hele debatten