Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om å plassere _Kripos' nybygg_ slik at det bidrar til en positiv utvikling for Oslo indre øst og Akerselva
Datert: 24.04.1998
Besvart: 06.05.1998 av justisminister Aud-Inger Aure

Lars Rise (KrF): Regjeringen har gjennom Statsbygg vært opptatt av å plassere viktige statlige institusjoner i Oslo indre øst, spesielt ved de nedre deler av Akerselva. Kripos er nå i ferd med å finne nye lokaler for sin virksomhet som omfatter nærmere 300 ansatte i et bygg på 18 000 kvm.
Hva vil justisministeren gjøre for å plassere Kripos nybygg slik at det bidrar til en positiv utvikling for Oslo indre øst og Akerselva?