Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om hvilke konkrete planer regjeringen har for å øke produksjonskapasiteten for ammunisjon hos Nammo AS utover dagens nivå
Datert: 16.11.2023
Besvart: 29.11.2023 av forsvarsminister Bjørn Arild Gram

Hårek Elvenes (H): I avtalen om å anskaffe ammunisjon fra Nammo AS innebærer kontrakten på om lag 4,7 mrd. kroner kun 75 mill. kroner til investeringer i økt produksjonskapasitet. Nammo AS viser i sitt høringssvar til at «[d]et utgjør imidlertid ikke mer enn ca. 0,5 pst. av det som må investeres i artilleriproduksjon. Og størrelsen på det som i dag finnes av bestillinger fra norske myndigheter, gir heller ikke noe grunnlag for større investeringer».
Hvilke konkrete planer har regjeringen for å øke produksjonskapasiteten utover dagens nivå?