Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Til forsiden

Spørretimespørsmål fra Dag Danielsen (FrP) til kulturministeren

Om den utbredte misnøyen i befolkningen når det gjelder _journalisters politiske nøytralitet_, sett i forhold til at bransjen subsidieres bl.a. for å sikre meningsmangfoldet

Datert: 14.05.1999
Besvart på vegne av: Kulturministeren
Besvart: 19.05.1999 av justisminister Odd Einar Dørum

Dag Danielsen (Uav)

Spørsmål

Dag Danielsen (FrP): En nylig gjennomført undersøkelse om den politiske holdningen blant journalister viser at befolkningen og journalistene er på kollisjonskurs. Misnøyen til journalistenes nøytralitet er omfattende i befolkningen ifølge undersøkelsen. Dersom denne misnøyen til journalistenes nøytralitet er berettiget, kan dette utgjøre et demokratisk problem. Regjeringen subsidierer denne bransjen blant annet for å sikre meningsmangfoldet.
Hva er Regjeringens vurdering av situasjonen?

Les hele debatten