Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
Om forslag om å flytte _Fiskeridirektoratet og deler av Havforskningsinstituttets forskningsoppgaver_ fra Bergen til Tromsø
Datert: 14.01.2000
Besvart: 19.01.2000 av fiskeriminister Peter Angelsen

Ågot Valle (SV): I Troms fylkeskommunes fylkesplan foreslås det at Fiskeridirektoratet og deler av Havforskningsinstituttets forskningsoppgaver flyttes til Tromsø. Det forvaltnings- og forskningsarbeidet Havforskningsinstituttet og Fiskeridirektoratet har utført gjennom 100 år fra basen i Bergen, har hatt stor betydning for den sterke posisjonen Norge har i det internasjonale fagmiljøet og for utvikling av fiskerinæringa.
Vil statsråden arbeide for at institusjonene fremdeles skal ligge i Bergen?