09.00 - 09.05
|
Komitéleder ønsker velkommen
|
09.05 - 09.20
|
PROFESSOR BENEDIKTE MOLTUMYR HØGBERG, DET JURIDISKE FAKULTET, UNIVERSITETET I OSLO
|
09.20 - 09.30
|
FØRSTEAMANUENSIS EIRIK HOLMØYVIK, DET JURIDISKE FAKULTET, UNIVERSITETET I BERGEN
|
09.30 - 09.40
|
FUNG. LEDER KRISTIN HØGDAHL, NASJONAL INSTITUSJON, NORSK SENTER FOR MENNESKERETTIGHETER, UNIVERSITETET I OSLO
|
09.40 - 09.55
|
Spørsmålsrunde
|
09.55 - 10.05
|
PROFESSOR OLA MESTAD, DET JURIDISKE FAKULTET, UNIVERSITETET I OSLO
|
10.05 - 10.15
|
STIPENDIAT ANINE KIERULF, DET JURIDISKE FAKULTET, UNIVERSITETET I OSLO
|
10.15 - 10.25
|
PROFESSOR BERNT HAGTVET, INSTITUTT FOR STATSVITENSKAP, UNIVERSITETET I OSLO
|
10.25 - 10.40
|
Spørsmålsrunde
|
10.40 - 10.50
|
Pause
|
10.50 - 11.00
|
LIKESTILLINGS- OG DISKRIMINERINGSOMBUDET Guri Hestflått Gabrielsen, fung.avdelingsleder
|
11.00 - 11.10
|
BARNEOMBUDET Anne Lindboe, barneombud Frøydis Heyerdahl, seniorrådgiver
|
11.10 - 11.20
|
UNICEF NORGE Bernt G. Apeland, generalsekretær Ivar Stokkereit, juridisk rådgiver
|
11.20 - 11.35
|
Spørsmålsrunde
|
11.35 - 12.00
|
Pause
|
12.00 - 12.10
|
PROFESSOR EMERITUS ASBJØRN KJØNSTAD DET JURIDISKE FAKULTET, UNIVERSITETET I OSLO
|
12.10 - 12.20
|
LAGMANN HANNE SOPHIE GREVE, GULATING LAGMANNSRETT
|
12.20 - 12.35
|
Spørsmålsrunde
|
12.35 - 12.45
|
DEN NORSKE ADVOKATFORENING Frode Elgesem, advokat Stian Oen, politisk rådgiver
|
12.45 - 12.55
|
POLITIJURISTENE Sverre Bromander, leder
|
12.55 - 13.05
|
Spørsmålsrunde
|
13.05 - 13.15
|
DEN NORSKE HELSINGFORSKOMITÉ Gunnar M. Ekeløve-Slydal, assisterende generalsekretær
|
13.15 - 13.25
|
DET MOSAISKE TROSSAMFUND Jan Benjamin Rødner, advokat
|
13.25 - 13.35
|
ANTIRASISTISK SENTER (ARS) Rune Berglund Steen, leder
|
13.35 - 13.50
|
Spørsmålsrunde
|
13.50 - 14.05
|
Pause
|
14.05 - 14.15
|
NORSK ORGANISASJON FOR ASYLSØKERE (NOAS) Ann-Magrit Austenå, generalsekretær Andre Møkkelgjerd, juridisk rådgiver Mari Seilskjær, rådgiver
|
14.15 - 14.25
|
AMNESTY NORGE Beate Ekeløve-Slydal, politisk rådgiver
|
14.25 - 14.35
|
HUMAN-ETISK FORBUND OG HUMANISTISK UNGDOM Bente Sandvig, fagsjef Human-Etisk Forbund Lars-Petter Helgestad, rådgiver Human-Etisk Forbund Anders Garbom Backe, leder Humanistisk Ungdom Ivan-Louis Miranda Husebø, styremedlem Humanistisk Ungdom
|
14.35 - 14.45
|
ETNISK- OG DEMOKRATISK LIKEVERD (EDL) Turid Bjørnstrøm, leder Jarl Torfinn Hellesvik, rådgiver Knut Skog, rådgiver
|
14.45 - 15.00
|
Spørsmålsrunde
|
15.00 - 15.30
|
Oppsummering og diskusjon
|