09.00 - 09.05
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Fagpolitisk leder Ingunn E. Ulfsten Fagpolitisk rådgiver Berit Therese Larsen
|
09.05 - 09.10
|
NORSK EPILEPSIFORBUND Generalsekretær Henrik Peersen Interessepolitisk rådgiver Therese Ravatn
|
09.10 - 09.15
|
CEREBRAL PARESE-FORENINGEN Generalsekretær Eva Buschmann Seniorrådgiver Randi Væhle
|
09.15 - 09.20
|
PSORIASIS- OG EKSEMFORBUNDET Forbundsleder Ragnar Akre-Aas Redaktør og informasjonsansvarlig Eli Synnøve Gjerde Generalsekretær Terje Nordengen
|
09.20 - 09.25
|
NORSK OSTEOPOROSEFORBUND Generalsekretær Jan Arvid Dolve Styreleder Ingjerd Mestad
|
09.25 - 09.30
|
NORGES PARKINSONFORBUND Assisterende generalsekretær Thyra Kirknes Generalsekretær Magne Wang Fredriksen
|
09.30 - 09.35
|
NORGES ASTMA- OG ALLERGIFORBUND Stedfortredende generalsekretær/Seksjonssjef politikk Anne Elisabeth Eriksrud Kommunikasjonssjef Bo Gledtisch Fagsjef matallergi Helle Stordrange Grøttum Rådgiver Ellen Desirée Bugge
|
09.35 - 09.40
|
DIABETESFORBUNDET Generalsekretær Bjørnar Allgot Forbundsleder Nina Skille Politisk rådgiver Linda Markham
|
09.40 - 09.45
|
PERSONSKADEFORBUNDET LTN Generalsekretær Ingeborg Dahl-Hilstad Rådgiver Birte Rismyhr Landsstyremedlem Pernille Villekjært
|
09.45 - 09.50
|
NORSK REVMATIKERFORBUND Generalsekretær Tone Granaas Prosjektleder Hanne Skiaker
|
09.50 - 09.55
|
HLF - HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Forbundsleder Morten Buan Generalsekretær Anders Hegre Leder av interessepolitisk avdeling Merete J. Orholm
|
09.55 - 10.15
|
Pause
|
10.15 - 10.20
|
NORGES BLINDEFORBUND Forbundsleder Atle Lunde Seksjonsleder informasjon og interessepolitikk Sverre Fuglerud Spesialrådgiver Stian Innerdal
|
10.20 - 10.25
|
NORGES HANDIKAPFORBUND Avdelingsleder Astrid Strøm Seniorrådgiver Gladys Sanchez
|
10.25 - 10.30
|
IOGT I NORGE Generalsekretær Hanne Cecilie Widnes
|
10.30 - 10.35
|
NORSK VANN Direktør Toril Hofshagen
|
10.35 - 10.40
|
IKT-NORGE Prosjektleder Nard Schrouds Direktør Fredrik Syvertsen
|
10.40 - 10.45
|
STANDARD NORGE Administrerende direktør Jacob Mehus Ass. markedssjef Inger Jakobsen
|
10.45 - 10.50
|
NORSK TEKNOLOGI Fagsjef Vigdis Sværen Rådgiver Oddvin Breiteig
|
10.50 - 10.55
|
LFH – BRANSJEORGANISASJONEN FOR HELSE- OG VELFERDSTEKNOLOGI Prosjektdirektør Hartvig Munthe-Kaas
|
10.55 - 11.00
|
NORSK INDUSTRIFORENING FOR GENERISKE LEGEMIDLER (NIGEL) Daglig leder TEVA Norway AS Tore Solbu Sekretær Ivar Kvale
|
11.00 - 11.05
|
LEGEMIDDELINDUSTRIEN (LMI) Seniorrådgiver Erling Ulltveit
|
11.05 - 11.10
|
APOTEKFORENINGEN Adm.dir. Per T. Lund Dir.næringspolitikk Oddbjørn Tysnes
|
11.10 - 11.15
|
NORGES FARMACEUTISKE FORENING Fag- og kommunikasjonsrådgiver Guri Wilhelmsen Leder Tove Ytterbø
|
11.15 - 12.15
|
Pause
|
12.15 - 12.20
|
FAGFORBUNDET Nestleder Fagforbundet Odd Haldgeir Larsen Seksjonsleder Seksjon Helse og sosial Raymond Turøy Adm leder Seksjon helse og sosial Signe Hananger Adm. leder Fagforbundets sykehuskontor Hans Martin Aase
|
12.20 - 12.25
|
FELLESORGANISAJSONEN (FO) Geir Johannessen Andreas Kikvik
|
12.25 - 12.30
|
NORSK ERGOTERAPEUTFORBUND Forbundsleder, Mette Kolsrud Generalsekretær Toril Laberg
|
12.30 - 12.35
|
NORSK FYSIOTERAPEUTFORBUND Forbundsleder Fred Hatlebrekke Seksjonsleder Elin Bjor
|
12.35 - 12.40
|
NORSK KIROPRAKTORFORENING Leder Jacob Lothe Nestleder Kasper Vincent Myhrvold Generalsekretær Hans Otto Engvold
|
12.40 - 12.45
|
NORGES NAPRAPATFORBUND Guy Robert Giltun Kristine Kopstad Grønnern
|
12.45 - 12.50
|
NORSK PSYKOLOGFORENING President Tor Levin Hofgaard Fagsjef Andreas Høstmælingen Spesialrådgiver Anette Clausen
|
12.50 - 12.55
|
ARBEIDSUTVALGET FOR INSTITUTTER OG FORENINGER SOM UTDANNER HELSEPERSONELL I PSYKOTERAPI I HOVEDSAK FOR VOKSNE Instituttleder Psykoanalytisk Institutt Bjørn Lande Daglig leder Karakteranalytisk Institutt Anne Kulseng Berg Daglig leder Stiftelsen SEPREP Gunnar Brox Haugen
|
12.55 - 13.00
|
STIFTELSEN SEPREP (SENTER FOR PSYKOTERAPI OG PSYKOSOSIAL REHABILITERING VED PSYKOSER) Styreleder Ole-Bjørn Kolbjørnsrud Fagutvikler Anne Ek Daglig leder Gunnar Brox Haugen
|