09.00 - 09.30
|
LO SENTRALT, NORSK TRANSPORTARBEIDERFORBUND, NORSK JERNBANEFORBUND, NORSK LOKOMOTIVMANNSFORBUND, NORSK SJØMANNSFORBUND, NORSK ARBEIDSMANDSFORBUND, NORSK TJENESTEMANNSLAG, NORSK FLYGERFORBUND, NORSK KABINFORENING, NORSK POST- OG KOMMUNIKASJONSFORBUND, FAGFORBUNDET, FELLFORBUNDET, FORBUNDET FOR LEDELSE OG TEKNIKK OG NORSK NÆRINGS-OG NYTELSESMIDDELARBEIDERFORBUND Helge Haukland, NAF Trond Erik Thorvaldsen, NAF Lars Johnsen, NTF Carl Iver Delingsrud, Fagforbundet Katinka Riksfjord Sporsem, NF Eirik Larsson, NLF Alf Edward Masternes, FLT Stian Grøthe, NSF
|
09.30 - 09.50
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE FOR LO
|
|
FELLES HØRING MED FEM HØRINGSINSTANSER
|
09.50 - 09.55
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Berit Therese Larsen, rådgiver Cato Lie, rådgiver
|
09.55 - 10.00
|
NORSK FORENING MOT STØY Ulf Winther, generalsekretær Pål Jensen, seniorrådgiver
|
10.00 - 10.05
|
HLF HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Anders Hegre, generalsekretær Marte Oppedal Vale, interessepolitisk rådgiver Ingvild Stray, skrivetolk Kristine Næstby, skrivetolk
|
10.05 - 10.10
|
NORGES BLINDEFORBUND Unn Ljøner Hagen, forbundsleder Stian Innerdal, spesialrådgiver
|
10.10 - 10.15
|
KOLLEKTIVTRAFIKKFORENINGEN Olov Grøtting, daglig leder Odd Aksland, styreleder
|
10.15 - 10.30
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
FELLES HØRING MED ÅTTE HØRINGSINSTANSER
|
10.40 - 10.45
|
NATURVERNFORBUNDET Audun Randen Johnson, rådgiver
|
10.45 - 10.50
|
JERNBANEALLIANSEN Holger Schlaupitz, styreleder
|
10.50 - 10.55
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Morgan Andersson, generalsekretær Mats Larsen, fagpolitisk rådgiver Roar Løkken, kommunikasjonsansvarlig
|
10.55 - 11.00
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, friluftspolitisk rådgiver
|
11.00 - 11.05
|
NATUR OG UNGDOM Magnus Strømseth, andre nestleder Olav Aga, sentralstyremedlem
|
11.05 - 11.10
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Morten Dåsnes, daglig leder, Asgeir Knudsen, kommunikasjonsrådgiver
|
11.10 - 11.15
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Toril Skjetne, generalsekretær Tommy Christensen, kommunikasjons- og organisasjonskonsulent
|
11.15 - 11.20
|
FOR JERNBANE Kjell Erik Onsrud, leder Jens Hansen, nestleder
|
11.20 - 11.35
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
11.35 - 12.05
|
PAUSE
|
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE MED SEKS HØRINGSINSTANSER
|
12.05 - 12.10
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING Lise Lyngsnes Randeberg, president, Sven-Jöran Schrader, leder, Tekna NSB Terje Sletnes, direktør samfunnspolitikk Pål-André Lund, rådgiver
|
12.10 - 12.15
|
ABELIA NHO Kjetil Thorvik Brun, fagsjef for IKT og digitale næringer Christine Korme, Direktør for digitalisering og fornying
|
12.15 - 12.20
|
RÅDGIVENDE INGENIØRERS FORENING Trond Cornelius Brekke, kommunikasjonssjef Liv Kari Skudal Hansteen, adm. direktør
|
12.20 - 12.25
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Hilde Erlandsen, avdelingsdirektør John Vigrestad, avdelingsdirektør Anne Kjersti Fahlvik, divisjonsdirektør
|
12.25 - 12.30
|
IKT-NORGE Roger Schjerva, sjeføkonom Torgeir Waterhouse, direktør internett og nye medier
|
12.30 - 12.35
|
FINANS NORGE Jan Digranes, direktør digitalisering, betalingsformidling og banksikring
|
12.35 - 12.50
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
FELLES HØRINGS MED FEM HØRINGSINSTANSER
|
12.50 - 12.55
|
NORSK BIOENERGIFORENING FORFALL PGA SYKDOM.
|
12.55 - 13.00
|
NORSK PETROLEUMSINSTITUTT Inger-Lise M. Nøstvik, generalsekretær Einar Gotaas, fagsjef, Vedis Kristine Borstad, kommunikasjonsrådgiver
|
13.00 - 13.05
|
NORSK ELBILFORENING Christina Bu, generalsekretær Morten Edvardsen, politisk seniorrådgiver
|
13.05 - 13.10
|
ZERO Marius Holm, daglig leder Kari Asheim, fagansvarlig, transport
|
13.10 - 13.15
|
BELLONA Jan Kjetil Paulsen, seniorrådgiver Shipping Hallstein Havåg, fagsjef Ellen Viseth, politisk rådgiver/ pressekontakt
|
13.15 - 13.30
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
13.30 - 13.40
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED SEKS FYLKESKOMMUNER
|
13.40 - 13.50
|
NORD TRØNDELAG OG SØR TRØNDELAG FYLKESKOMMUNER Tomas Iver Hallem, fylkesråd for samferdsel og miljø Nord-Trøndelag fylkeskommune Tore O. Sandvik , fylkesordfører i Sør-Trøndelag Karin Bjørkhaug, leder i komite for infrastruktur Sør-Trøndelag fylkeskommune Guro Angell Gimse, nestleder komite for infrastruktur Sør-Trøndelag fylkeskommune
|
13.50 - 13.55
|
HORDALAND FYLKESKOMMUNE Anne Gine Hestetun, fylkesordfører Anne Elisa Tryti, byråd for byutvikling Rune Haugsdal, fylkesrådmann
|
13.55 - 14.00
|
ØSTFOLD FYLKESKOMMUNE Siv Henriette Jacobsen, fylkesvaraordfører Simen Nord, gruppeleder for Høyre
|
14.00 - 14.05
|
TELEMARK FYLKESKOMMUNE Sven Tore Løksli, fylkesordfører Anne-Gro Ahnstrøm, rådgiver
|
14.05 - 14.10
|
VESTFOLD FYLKESKOMMUNE Hans Hilding Hønsvall, leder i Hovedutvalg for samferdsel og areal Niklas Cederby, rådgiver Samferdselsseksjonen
|
14.10 - 14.40
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
FELLES HØRING MED TRE HØRINGINSTANSER
|
14.40 - 14.45
|
KS (KOMMUNESEKTORENS ORGANISASJON) Anne Johanne Enger, spesialrådgiver
|
14.45 - 14.50
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Mekonnen Germiso, spesialrådgiver Odd Erik Stende, fagsjef myndighetskontakt
|
14.50 - 14.55
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Harald Jachwitz Andersen, direktør Morten Sandberg, seniorrådgiver
|
14.55 - 15.05
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
15.05 - 15.15
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED SJU HØRINGSINSTANSER
|
15.15 - 15.20
|
NORGES AUTOMOBILFORBUND Geir Malmedal, politisk leder Line Lillebø Osfoss, politisk rådgiver
|
15.20 - 15.25
|
NORGES LASTEBILEIERFORBUND Geir A. Mo, adm. direktør Jan-Terje Mentzoni, viseadm. direktør Thorleif Foss, seniorrådgiver næringspolitikk Knut Gravråk, rådgiver
|
15.25 - 15.30
|
YRKESTRAFIKKFORBUNDET Jim Klungnes, forbundsleder Lin Andrea Gulbrandsen, ass. forhandlingssjef
|
15.30 - 15.35
|
TRYGG TRAFIKK Jan Johansen, direktør Tori Grytli, fagsjef Miriam Kvanvik, myndighetskontakt
|
15.35 - 15.40
|
PERSONSKADEFORBUNDET LTN Per Oretorp, ass. generalsekretær
|
15.40 - 16.00
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|