|
FELLES HØRING FOR NHO
|
10.00 - 10.05
|
NHO Per Øyvind Langeland, avd. direktør Thomas Felde, seniorrådgiver
|
10.05 - 10.10
|
NHO LUFTFART Torbjørn Lothe, adm. direktør Camilla Rise, spesialrådgiver Ove Myrold, direktør samfunnskontakt og infrastruktur SAS
|
10.10 - 10.15
|
NHO LOGISTIKK OG TRANSPORT Karoline Bjørklund, fagsjef næringspolitikk Are Kjensli, adm. direktør
|
10.15 - 10.20
|
NHO SJØFART Knut Aarbakke, adm. direktør Frode Sund, næringspolitisk rådgiver
|
10.20 - 10.25
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Audun Brandt Lågøyr, næringspolitisk direktør
|
10.25 - 10.30
|
NHO TRANSPORT Jon H. Stordrange, adm. direktør Jofri Lunde, næringspolitisk sjef
|
10.30 - 10.35
|
ENTREPRENØRFORENINGEN BYGG OG ANLEGG - EBA Kari Sandberg, adm. direktør
|
10.35 - 10.50
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE FOR NHO
|
10.50 - 10.55
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED SJU HØRINGSINSTANSER
|
10.55 - 11.00
|
NORSK HAVNEFORENING Johanne Solheim, rådgiver Søren Falch Zapffe, styremedlem
|
11.00 - 11.05
|
KS BEDRIFT HAVN Roar Johansen, leder av KS Bedrift Havn/Borg havn IKS Kjell-Olav Gammelsæter, direktør, Bernt Christoffer Aaby, rådgiver
|
11.05 - 11.10
|
NORGES REDERIFORBUND Amund Drønen Ringdal, næringspolitisk direktør Thomas Saxegaard, seksjonsleder John Anders Røse, rådgiver
|
11.10 - 11.15
|
KYSTREDERIENE Lawrence Falkeid, styreleder Kenneth Erdal, næringspolitisk rådgiver
|
11.15 - 11.20
|
REDNINGSSELSKAPET Ronny Pedersen, beredskapssjef Oddbjørn Nesje, leder for samfunnskontakt
|
11.20 - 11.25
|
MARITIMT FORUM Tord Dale, daglig leder
|
11.25 - 11.30
|
SENTRAL KYSTLEDGRUPPE Per Hillesund, generalsekretær Morten Dåsnes, daglig leder Anne-Mari Planke, fagsjef Ola Sendstad, daglig leder
|
11.30 - 11.50
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
11.50 - 12.20
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED ÅTTE FYLKESKOMMUNER
|
12.20 - 12.25
|
NORDLAND FYLKESKOMMUNE Willfred Nordlund, fylkesråd for samferdsel Odd Steinar Åfar Viseth, samferdselssjef
|
12.25 - 12.35
|
FINNMARK OG TROMS FYLKESKOMMUNER Ivar B. Prestbakmo, fylkesråd for samferdsel og miljø Troms fylkeskommune Geir Ove Bakken, hovedutvalgsleder samferdsel Finnmark fylkeskommune Marius Chramer, spesialrådgiver Troms fylkeskommune Eirik Selmer, seniorrådgiver Finnmark fylkeskommune
|
12.35 - 12.45
|
AUST-AGDER OG VEST-AGDER FYLKESKOMMUNER Jon-Olav Strand, fylkesvaraordfører Aust-Agder fylkeskommune Tore Askildsen, fylkesvaraordfører Vest-Agder fylkeskommune Ola Olsbu, plan- og samferdselssjef Aust-Agder fylkeskommune
|
12.45 - 12.55
|
HEDMARK OG OPPLAND FYLKESKOMMUNER Anne Karin Torp Adolfsen, fylkesråd for samferdsel Hedmark fk Even Aleksander Hagen, fylkesordfører Oppland fk Anne Elisabeth Thorsen, leder av komite for samferdsel og trafikksikkerhet i Oppland fk
|
12.55 - 13.00
|
BUSKERUD FYLKESKOMMUNE Olav Skinnes, fylkesvaraordfører Gro Ryghseter Solberg, samferdselssjef
|
13.00 - 13.15
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
13.15 - 13.25
|
PAUSE
|
|
FELLES HØRING MED FIRE HØRINGSINSTANSER
|
13.25 - 13.30
|
ØSTLANDSSAMARBEIDET Siv Jacobsen, medlem politisk styringsgruppe Ivar Odnes, kontaktutvalget
|
13.30 - 13.35
|
GLÅMDAL REGIONRÅD Lise Selnes, regionrådsleder Rune Hallingstad, rådmann Sør-Odal kommune Lars Gillund, prosjektsjef Byregionprosjektet
|
13.35 - 13.40
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN Øyvind Solberg Thorsen, direktør Karin Yrvin, fagsjef
|
13.40 - 13.45
|
NASJONAL RASSIKRINGSGRUPPE Åshild Kjelsnes, leder Geir Ove Bakken, nestleder
|
13.45 - 13.55
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
FELLES HØRING MED FIRE HØRINGSINSTANSER
|
13.55 - 14.00
|
MASKINENTREPRENØRENES FORBUND Trond Johannesen, adm. direktør, Stein Gunnes, sjeføkonom, Håvard Almås, fagsjef næringspolitikk Siri Ulvin, informasjonssjef
|
14.00 - 14.05
|
ELEKTROFORENINGEN (EFO) Per Øyvind Voie, fagdirektør næringspolitikk
|
14.05 - 14.10
|
NORGES BEDRIFTSIDRETTSFORBUND Grethe Fossli, president Lotte Frost, kommunikasjonssjef
|
14.10 - 14.15
|
AVFALL NORGE Torbjørn Sølsnæs, kommunikasjonssjef Nancy Strand, adm. direktør
|
14.15 - 14.25
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
FELLES HØRING MED FEM INSTANSER
|
14.25 - 14.30
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Erik Lahnstein, adm. direktør Dag Skjølaas, rådgiver
|
14.30 - 14.35
|
NORSKOG Benthe Løvenskiold, næringspolitisk rådgiver
|
14.35 - 14.40
|
MA - RUSFRI TRAFIKK Elisabeth Fjellvang Kristoffersen, generalsekretær Line Langaas, prosjekt- og kampanjeansvarlig MAU
|
14.40 - 14.45
|
LANDSLAGET FOR LOKALAVISER Rune Hetland, generalsekretær Roar Vigeland Osmundsen, styreleder
|
14.45 - 14.50
|
MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING Randi S. Øgrey, adm. direktør Bjørn Wisted, fagsjef
|
14.50 - 15.00
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|