08.45 - 08.50
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE Peggy Hessen Følsvik, 1. sekretær Olav Lie, rådgiver
|
08.50 - 08.55
|
FELLESFORBUNDET Steinar Krogstad, nestleder Dag Odnes, rådgiver
|
08.55 - 09.00
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG (NTL) Julie Lødrup, forbundssekretær Kjersti Barsok, nestleder Glenn Storbråten, tillitsvalgt NTL Miljødirektoratet
|
09.00 - 09.05
|
EL OG IT FORBUNDET Vidar Hennum, nestleder Robert Kippe, kommunikasjonssjef
|
09.05 - 09.10
|
INDUSTRI ENERGI Johnny Håvik, rådgiver
|
09.10 - 09.15
|
NHO Per Øyvind Langeland, avd.direktør Klima, energi og samferdsel Christoffer Sahl, seniorrådgiver
|
09.15 - 09.20
|
ABELIA NHO Tarje Bjørgum, fagsjef Klima Hilde Widerøe Wibe, næringspolitisk direktør
|
09.20 - 09.25
|
TEKNA Lise Lyngsnes Randeberg, president Rasmus Benestad, seniorforsker og leder av Tekna Klima Rune Baklien, seniorrådgiver
|
09.25 - 09.30
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Camilla Gramstad, miljøansvarlig Jarle Hammerstad, leder næringspolitikk
|
09.30 - 09.35
|
NORSK INDUSTRI Øyvind Slåke, fagsjef Ole Løfsnes, fagsjef Ole Børge Yttredal, direktør
|
09.35 - 09.50
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
09.50 - 10.10
|
Pause
|
10.10 - 10.15
|
ENERGI NORGE Oluf Ulseth, adm.direktør Bendik Solum Whist, myndighetskontakt Ingvar Solberg, næringspolitisk rådgiver Eivind Heløe, kommunikasjonsdirektør
|
10.15 - 10.20
|
SMÅKRAFTFORENINGA Knut Olav Tveit, daglig leder Bjørn Lauritzen, styreleder
|
10.20 - 10.25
|
KRAFTFYLKA Toini Løvseth, daglig leder
|
10.25 - 10.30
|
LANDSSAMANSLUTNINGA AV VASSKRAFTKOMMUNAR (LVK) Torfinn Opheim, leder Caroline Lund, sekretariat
|
10.30 - 10.35
|
NORSK VARMEPUMPEFORENING Rolf Iver M. Hagemoen
|
10.35 - 10.40
|
NORSK ELBILFORENING Morten Edvardsen, politisk seniorrådgiver Christina Bu, generalsekretær
|
10.40 - 10.45
|
ELECTRIC VEHICLE UNION ASBL Rune Haaland
|
10.45 - 10.50
|
FORUM FOR MILJØTEKNOLOGI Marianne Lie, sekretariatsleder Marit Ytreeide, rådgiver
|
10.50 - 10.55
|
NELFO Tore Strandskog, næringspolitisk direktør Oddvin Breiteig, rådgiver
|
10.55 - 11.00
|
SPIRE Anna Karlsson, leder
|
11.00 - 11.10
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
11.10 - 11.20
|
Pause
|
11.20 - 11.25
|
NORSK OLJE OG GASS Hildegunn Blindheim, direktør klima og miljø Erling Kvadsheim, direktør næringspolitikk Tore Killingland, spesialrådgiver
|
11.25 - 11.30
|
NORSK PETROLEUMSINSTITUTT Inger-Lise M. Nøstvik, generalsekretær Ingebjørg T. Wilhelmsen, fagsjef Vedis Kristine Borstad, kommunikasjonsrådgiver
|
11.30 - 11.35
|
ENERGIGASS NORGE Tore Woll, daglig leder Leiv Arne Marhaug, styreleder
|
11.35 - 11.40
|
NORGES REDERIFORBUND Sturla Henriksen, adm.direktør Amund Drønen Ringdal, direktør næringspolitikk Thomas Saxegaard, seksjonsleder
|
11.40 - 11.45
|
NORSKE ARKITEKTERS LANDSSFORBUND - BYLIV SENTERET Øyvind Bull-Hansen, fagansvarlig BYLIVsenteret Alf Waage, leder BYLIVsenteret Camilla Moneta, fagsjef NAL
|
11.45 - 11.50
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Rannveig R. Landet, direktør Arne Skjelle, seniorrådgiver
|
11.50 - 11.55
|
BRYGGERI- OG DRIKKEVAREFORENINGEN Petter Nome, direktør
|
11.55 - 12.00
|
AVFALL NORGE, ECOFIBER RECYCLING AS OG REDNINGSSELSKAPET Nancy Strand, adm.direktør, Avfall Norge Torbjørn Sølsnæs, kommunikasjonssjef, Avfall Norge Kjell Inge Svendsen, gründer/daglig leder, Ecofiber Recycling AS Martin Fuhr Bolstad, fung. salgs- og markedsdirektør, Redningsselskapet Atle C. Strøm, leder Småbåtregisteret, Redningsselskapet Oddbjørn Nesje, leder Samfunnskontakt, Rredningsselskapet
|
12.00 - 12.05
|
HOLD NORGE RENT Lise Gulbransen, daglig leder
|
12.05 - 12.10
|
FORUM FOR UTVIKLING OG MILJØ Andrew Preston, avtroppende daglig leder Ingvild Hancke Øgstad, seniorrådgiver
|
12.10 - 12.20
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
12.20 - 12.30
|
SAMETINGET Ann-Mari Thommassen, rådsmedlem Sunniva Skålnes, avdelingsdirektør Veslemøy Dahl, fagleder
|
12.30 - 13.00
|
Pause
|
13.00 - 13.05
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Torill Skjetne, generalsekretær Tommy Christensen, kommunikasjons- og organisasjonskonsulent
|
13.05 - 13.10
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Liv Ramskjær, generalsekretær
|
13.10 - 13.15
|
NORSK FORENING FOR FARTØYVERN, FARTØYVERNSENTRENES FELLESRÅD, FORBUNDET KYSTEN Hedda Lombardo, generalsekretær Norsk Forening for Fartøyvern Åsmund Kristiansen, leder Fartøyvernsenteret Christian Lien Jensen, rådgiver
|
13.15 - 13.20
|
FORTIDSMINNEFORENINGEN Ola H. Fjeldheim, generalsekretær
|
13.20 - 13.25
|
INDUSTRIANLEGGENES FELLESRÅD Per Harald Grue, styreleder Anna Kristine Jahr Røine, avdelingsleder
|
13.25 - 13.30
|
NORGES VERDENSARV Odd Sletten, leder av styret i NV Runa Finborud, medlem NVs politiske råd
|
13.30 - 13.35
|
KA ARBEIDSGIVERORGANISASJON FOR KIRKELIGE VIRKSOMHETER Frank Grimstad, adm.direktør Øystein Dahle, direktør Øyvind Håbrekke, kommunikasjonssjef
|
13.35 - 13.45
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
13.45 - 13.50
|
Pause
|
13.50 - 13.55
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Fridtjof Unander, divisjonsdirektør, energi, ressurser og miljø Rune Volla, avd.direktør, avd for energi
|
13.55 - 14.00
|
CEBES - SENTER FOR BIODIVERSITET OG ØKOSYSTEMTJENESTER VED NTNU Reidar Andersen, museumsdirektør
|
14.00 - 14.05
|
NORSK FJERNVARME, NORSK BIOENERGIFORENING Heidi Juhler Trygve Mellvang-Berg
|
14.05 - 14.10
|
KS OG VANNREGION VEST-VIKEN Kjetil Bjørklund, fagleder KS Hanne Lisa Matt, leder Vest-Viken
|
14.10 - 14.15
|
KS BEDRIFT Bjørg Ravlo Rydsaa, adm.direktør Asle Strand, næringspolitisks rådgiver Audun Kolstad Wiig, næringspolitisk rådgiver
|
14.15 - 14.20
|
NORSK VANN Torill Hofshagen, direktør Elin Riise, juridisk rådgiver
|
14.20 - 14.25
|
REGNSKOGFONDET Lars Løvold, daglig leder Nils Hermann Ranum, leder policyavdelingen Ingrid Aas Borge, rådgiver Kamilla Berggrav, rådgiver
|
14.25 - 14.30
|
KIRKENS NØDHJELP Ingrid Næss-Holm, avdelingsleder Håkon Grindheim, rådgiver
|
14.30 - 14.35
|
NORSK FORENING MOT STØY Ulf Winther, generalsekretær Steven Gersch, seniorrådgiver
|
14.35 - 14.40
|
NOAH - FOR DYRS RETTIGHETER Siri Martinsen, leder/veterinær Anne Lise Nygaard, vegetaransvarlig
|
14.40 - 14.50
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
14.50 - 15.00
|
Pause
|
15.00 - 15.05
|
NORSK BONDE- OG SMÅBRUKARLAG Olaf Godli, generalsekretær John Petter Løvstad, ass. generalsekretær
|
15.05 - 15.10
|
NORGES BONDELAG Per Skorge, generalsekretær Finn Erlend Ødegård, seniorrådgiver
|
15.10 - 15.15
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Erik Lahnstein, adm.direktør Ellen Alfsen, direktør
|
15.15 - 15.20
|
NORSKOG Benthe E. Løvenskiold
|
15.20 - 15.25
|
SJØMAT NORGE Trond Davidsen, ass.direktør Henrik Stenwig, direktør
|
15.25 - 15.30
|
NORSKE LAKSEELVER Torfinn Evensen, generalsekretær Erik Sterud, fagsjef
|
15.30 - 15.35
|
STIFTINGA NORSK VILLAKSFORVALTNING Atle Frøysland, dagleg leiar
|
15.35 - 15.40
|
NORGES JEGER- OG FISKERFORBUND Espen Søilen, generalsekretær Espen Farstad, infosjef Siri Parmann, fagsjef
|
15.40 - 15.45
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Arild Hermstad, leder Anne Kari Garberg, politisk rådgiver
|
15.45 - 15.50
|
NATURVITERNE Vebjørn Knarrum, forbundsleder Trygve Ulset, politisk utreder
|
15.50 - 16.00
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
16.00 - 16.10
|
Pause
|
16.10 - 16.15
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Nils Øveraas, generalsekretær Anne Mari Aamelfot Hjelle, leder naturforvaltning
|
16.15 - 16.20
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, friluftspolitisk rådgiver
|
16.20 - 16.25
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Steinar Saghaug, styreleder Morten Dåsnes, daglig leder
|
16.25 - 16.30
|
NATURVERNFORBUNDET Arnodd Håpnes, fagleder
|
16.30 - 16.35
|
NATUR OG UNGDOM Mari Gjerdåker, sentralstyremedlem Ingrid Skjoldvær, leder Gaute Eiterjord, 1. nestleder Magnus Storvoll Strømseth, 2. nestleder
|
16.35 - 16.40
|
WWF-NORGE Heidi Sørensen, hav- og landmiljø Karoline Andaur, fagsjef
|
16.40 - 16.45
|
SABIMA Christian Steel, generalsekretær
|
16.45 - 16.50
|
ZERO Einar Wilhelmsen, fagansvarlig. fornybar Anne Marit Melbye, rådgiver
|
16.50 - 16.55
|
BELLONA Hallstein Havåg, fagsjef Jan Kjetil Paulsen, seniorrådgiver Shipping Sirin Engen, fagansvarlig CCS i Norge Ellen Viseth, politisk rådgiver/pressekontakt
|
16.55 - 17.00
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Morgan Andersson, generalsekretær Mats Larsen, fagpolitisk rådgiver Roar Løkken, kommunikasjonsansvarlig
|
17.00 - 17.10
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|