|
Felles høringsrunde med 6 instanser
|
09.00 - 09.05
|
NTO Morten Gjelten, direktør Åse Ryvarde, styreleder Tor Lægreid, nestleder
|
09.05 - 09.10
|
NORSKE DANSEKUNSTNERE Peder Horgen, forbundsleder Grete Valstad, generalsekretær
|
09.10 - 09.15
|
PRODA PROFESJONELL DANSETRENING Lene Hafstad, daglig leder Grethe Brækkan, nestleder i styret
|
09.15 - 09.20
|
SKUESPILLER- OG DANSERALLIANSEN AS Tone Øvrebø Johannessen, daglig leder Line Tørmoen, danser
|
09.20 - 09.25
|
DANSE- OG TEATERSENTRUM Tove Bratten, direktør
|
09.25 - 09.30
|
NORSK SKUESPILLERFORBUND Knut Alfsen, forbundsleder Anne Kokkinn, nestleder
|
09.30 - 09.45
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 4 instanser
|
09.45 - 09.50
|
VIRKE KULTUR OG VIRKE PRODUSENTFORENINGEN Line Endresen Normann, direktør i Virke Kultur Robert Hval Straumann, fagsjef i Virke kultur Torbjørn Urfjell, direktør i Virke Produsentforeningen
|
09.50 - 09.55
|
NORSK KULTURFORUM Per Aimar Carlsen, styreleder John Kristian Øvrebø, nestleder i styret Åse Vigdis Festervoll, generalsekretær
|
09.55 - 10.00
|
UKM NORGE Torstein Siegel, daglig leder André Larsen, leder i Ungdommens ressursgruppe Bård Eidet, styreleder
|
10.00 - 10.05
|
NORSK PUBLIKUMSUTVIKLING Ingrid Elisabeth Handeland, direktør Tor Lægreid, styreleder
|
10.05 - 10.15
|
Spørsmålsrunde
|
10.15 - 10.30
|
Pause
|
|
Felles høringsrunde med 5 instanser
|
10.30 - 10.35
|
MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING Randi S. Øgrey, adm.direktør Bjørn Wisted, fagsjef
|
10.35 - 10.40
|
NORSK JOURNALISTLAG Thomas Spence, leder Hege Iren Frantzen, nestleder Richard Aune, leder
|
10.40 - 10.45
|
SÁLAS Geir Wulff, sjefredaktør Ságat Kari Lisbeth Hermansen, sjefredaktør Ávvir
|
10.45 - 10.50
|
LANDSLAGET FOR LOKALAVISER Roar Vigeland, styreleder Rune Hetland, generalsekretær
|
10.50 - 10.55
|
FAGPRESSEN Elin Floberghagen, adm. direktør Berit Nyman, nestleder
|
10.55 - 11.05
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 4 instanser
|
11.05 - 11.10
|
NORSKE BILLEDKUNSTKUNSTNERE Hilde Tørdal, styreleder Mari Aarre, daglig leder
|
11.10 - 11.15
|
KUNSTHALLENE I NORGE Stephanie von Spreter, fotogalleriet Elisabeth Byre, kunsthall Oslo
|
11.15 - 11.20
|
UNGE KUNSTNERES SAMFUND Maria Horvei, fung. daglig leder Ruben Steinum, styreleder
|
11.20 - 11.25
|
FORBUNDET FRIE FOTOGRAFER Kajsa Sogn Balto Katinka Maraz, styreleder
|
11.25 - 11.35
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 5 instanser
|
11.35 - 11.40
|
NORGES MUSEUMSFORBUND Liv Ramskjær, generalsekretær
|
11.40 - 11.45
|
NORGES HUSFLIDSLAG Marit Jacobsen, direktør Jorid Martinsen, kommunikasjonasrådgiver
|
11.45 - 11.50
|
NORSKE KUNSTHÅNDVERKERE Lise Stang Lund, styreleder Elisabeth Sørheim, daglig leder
|
11.50 - 11.55
|
FORTIDSMINNEFORENINGEN Ola H. Fjeldheim, generalsekretær
|
11.55 - 12.00
|
LANDSLAGET FOR LOKALHISTORIE Tor Anders Bekken Martinsen, generalsekretær Helge Roar Dalen, varamedlem til styret Elin Myhre, styreleder Hans Andreas Grimelund-Kjelsen
|
12.00 - 12.10
|
Spørsmålsrunde
|
12.10 - 13.00
|
Pause
|
|
Felles høringsrunde med 5 instanser
|
13.00 - 13.05
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Toril Skjetne, generalsekretær Jørg Eirik Waula, styreleder
|
13.05 - 13.10
|
SLEKT OG DATA Anne Schiøtz, generalsekretær Ida Bergitte Hundvebakke, organisasjons- og kommunikasjonsrådgiver
|
13.10 - 13.15
|
NORSK ARKIVRÅD Marianne Høiklev Tengs Anja Jergel Vestvold, nestleder
|
13.15 - 13.20
|
LANDSLAGET FOR LOKAL- OG PRIVATARKIV Tom Oddby Ole Martin Rønning Kjetil Landrog
|
13.20 - 13.25
|
FORSKERFORBUNDET Jorunn Dahl Norgård, fagsjef Petter Aaslestad, leder
|
13.25 - 13.35
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 3 instanser
|
13.35 - 13.40
|
FILM & KINO Guttorm Petterson, adm.direktør
|
13.40 - 13.45
|
FILMREG Tor Vadseth, styreleder Ånund Austenå, styremedlem
|
13.45 - 13.50
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND Hildegunn Fallang, interessepolitisk rådgiver Morten Buan, forbundsleder Anders Hegre, generalsekretær
|
13.50 - 13.55
|
NORGES BLINDEFORBUND Espen Lahnstein, interessepolitisk rådgiver Sverre Fuglerud, seksjonsleder Stian Innterdal, spesialrådgiver Kari Anne Flaa, rådgiver
|
13.55 - 14.05
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 5 instanser
|
14.05 - 14.10
|
NORSKE KONSERTARRANGØRER Torbjørn Heimann Valum, daglig leder Andreas Feen Sørensen, kommunikasjonsansvarlig
|
14.10 - 14.15
|
NORSK KULTURHUSNETTVERK Nna Hodenland, daglig leder Rolf-Cato Raade, styreleder
|
14.15 - 14.20
|
KLASSISK.NET Anderz Døving, daglig leder
|
14.20 - 14.25
|
KORALLIANSEN Åsmund Mæhle, generalsekretær Kjetil Aaman, organisasjonskonsulent Inga Sandve, styremedlem Victoria Liedbergius, daglig leder Mari Byrknes, styreleder
|
14.25 - 14.30
|
OPERANORGE Line Lønning Andresen, operasjef Eigunn Stav Sætre, kultursjef Tor Lægreid, styreleder
|
14.30 - 14.40
|
Spørsmålsrunde
|
14.40 - 14.50
|
Pause
|
|
Felles høringsrunde med 6 instanser
|
14.50 - 14.55
|
NORSK KURATORFORENING Kjersti Solbakken, nestleder Martin Braathen, styremedlem Nora Ceciliedatter Nerdrum, styremedlem
|
14.55 - 15.00
|
NETTVERKET NORWEGAN ARTS ABROAD Tove Bratten, direktør Kathrine Synnes Finnskog, direktør
|
15.00 - 15.05
|
JM NORWAY Tine Tyldum, fung. daglig leder Arnfinn Bjerkestrand, styreleder
|
15.05 - 15.10
|
KUNSTNERNETTVERKET Lise Stang lund, leder av arbeidsutvalget Sigmund Løvåsen, medlem av arbeidsutvalget Anders Hovind, medlem av arbeidsutvalget
|
15.10 - 15.15
|
SAMSPILL INTERNATIONAL MUSIC NETWORK Rhiannon Edwards, styreleder Siri Kvambe, daglig leder
|
15.15 - 15.20
|
KRAFTTAK FOR SANG Hans Kåre Flø, styringsgruppeleder Jarle Flemvåg, prosjektleder
|
15.20 - 15.35
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 2 instanser
|
15.35 - 15.40
|
NORSK KOMPONISTFORENING Jørgen Karlstrøm, styreleder Stine Sørlie, nestleder
|
15.40 - 15.45
|
NORSK FORENING FOR KOMPONISTER OG TEKSTFORFATTERE Ingrid Kindem, styreleder Tove Bøygard, 1. nestleder Jon-Willy Rydningen, 2. nestleder Tine Tangestuen, adm. leder Lasse W. Fosshaug, komm. rådgiver
|
15.45 - 15.50
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 6 instanser
|
15.50 - 15.55
|
NORSK MUSIKKRÅD Eline Moe Melgalvis, styreleder Magnar Bergo, generalsekretær Christin Sund, spesialrådgiver
|
15.55 - 16.00
|
NORSK JAZZFORUM Gry Bråtømyr, daglig leder Ingrid Brattset, styreleder
|
16.00 - 16.05
|
FOLKORG Linda Dyrnes, dagleg leiar
|
16.05 - 16.10
|
NORSK VISEFORUM Audun Reithaug, daglig leder
|
16.10 - 16.15
|
KULTURALLIANSEN Eline Moe Melgavis Turid S. Myrholt Eli Ulvestad
|
16.15 - 16.20
|
MUSIKERNES FELLESORGANISASJON Erica Berthelsen, informasjonsansvarlig Hans Ole Rian, forbundsleder Anders Hovind, nestleder Christine Thomassen, nestleder
|
16.20 - 16.35
|
Spørsmålsrunde
|
16.35 - 17.35
|
Pause
|
|
Felles høringsrunde med 5 instanser
|
17.35 - 17.40
|
NORGES IDRETTSFORBUND Tom Tvedt, idrettspresident Kristin Kloster Aasen, visepresident Inge Andersen, generalsekretær
|
17.40 - 17.45
|
NORGES SKIFORBUND Erik Røste, president Eva Tine Riis-Johannessen, visepresident Ingvild Bretten Berg, ass. generalsekretær
|
17.45 - 17.50
|
REDNINGSSELSKAPET Oddbjørn Nesje, leder for samfunnskontakt Frode Pedersen, kommunikasjonssjef
|
17.50 - 17.55
|
LNU NORGES BARNE- OG UNGDOMSORGANISASJONER Stian Seland, leder Rode Margrete Hegstad, nestleder Andreas Borud, politisk rådgiver
|
17.55 - 18.00
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Anne-Mari Planke, fagsjef friluftsliv Lars Sandvik, økonomisjef
|
18.00 - 18.10
|
Spørsmålsrunde
|
|
Felles høringsrunde med 6 instanser
|
18.10 - 18.15
|
FRIVILLIGHET NORGE Stian Slotterøy Johnsen, generalsekretær Morten Johansen, politisk rådgiver
|
18.15 - 18.20
|
NORGES KFUK-KFUM-SPEIDERE Heidi Furustøl, generalsekretær
|
18.20 - 18.25
|
JUVENTE OG JUBA Øivind Kind Robertsen, leder Juvente Kjetil Vesteraas, daglig leder Juvente Ida Braaten, Juba
|
18.25 - 18.30
|
RØDE KORS Tørris Jæger, generalsekretær Øistein Mjærum, kommunikasjonssjef Per Anders Langerød, rådgiver
|
18.30 - 18.35
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, friluftspolitisk rådgiver
|
18.35 - 18.40
|
PENSJONISTFORBUNDET Harald Olimb Norman, generalsekretær
|
18.40 - 18.55
|
Spørsmålsrunde
|
18.55 - 19.05
|
Pause
|
|
Felles høringsrunde med 6 instanser
|
19.05 - 19.10
|
MUSIKKUTSTYRSORDNINGEN Rhiannon Hovden Edwards, daglig leder Christian Wadahl Uhlen, styreleder
|
19.10 - 19.15
|
NORGES MUSIKKORPS FORBUND Rita Hirsum Lystad, president Karl Ole Midtbø, generalsekretær
|
19.15 - 19.20
|
NORSK FORBUND FOR UTVIKLINGSHEMMEDE Hedvig Ekberg, ass. generalsekretær, juridisk rådgiver Jens Petter Gitlesen, forbundsleder
|
19.20 - 19.25
|
ACTIS - RUSFELTETS SAMARBEIDSORGAN Mina Gerhardsen, generalsekretær Pernille Huseby, seniorrådgiver Mari Greta Bårdsen, politisk rådgiver
|
19.25 - 19.30
|
NORGES FRIVILLLIGHETSENTRALER Arvid Askø, nestleder Esther Marie Lier, daglig leder
|
19.30 - 19.35
|
NORGES INNSAMLINGSRÅD Siri Nodland, generalsekretær
|
19.35 - 19.50
|
Spørsmålsrunde
|