08.30 - 08.35
|
DEN NORSKE TURISTFORENING (DNT) Anne-Mari Planke, avdelingsleder friluftsliv Anne Mari Aamelfot Hjelle, avdelingsleder naturforvaltning
|
08.35 - 08.40
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, fagsjef samfunnskontakt
|
08.40 - 08.45
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Asgeir Knudsen, kommunikasjonsrådgiver Tina Bringslimark, rådgiver Morten Dåsnes, daglig leder
|
08.45 - 08.50
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Mats Mikael Larsen, rådgiver Øyvind Aas, kommunikasjonsrådgiver
|
08.50 - 08.55
|
NATURVERNFORBUNDET Silje Lundberg, leder Arnodd Håpnes, fagleder
|
08.55 - 09.00
|
NATUR OG UNGDOM Ingrid Skjoldvær, leder Jørgen Næss Karlsen, sentralstyremedlem
|
09.00 - 09.05
|
SABIMA Anna Blix, rådgiver Christian Steel, generalsekretær
|
09.05 - 09.15
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
09.15 - 09.20
|
MILJØSTIFTELSEN ZERO Kåre Gunnar Fløystad, fagsjef Einar Wilhelmsen, fagansvarlig Fornybar Energi Sindre Stub, rådgiver Camilla Svendsen Skriung
|
09.20 - 09.25
|
REGNSKOGFONDET Lars Løvold, daglig leder Nils Hermann Ranum, leder policyavdelingen Anders Haug Larsen, policyrådgiver
|
09.25 - 09.30
|
WWF VERDENS NATURFOND Eirik Lindebjerg, rådgiver Ingrid Lomelde, miljøpolitisk leder Nina Jensen, generalsekretær
|
09.30 - 09.35
|
NORSKE LAKSEELVER Torfinn Evensen, generalsekretær Erik Sterud, fagsjef
|
09.35 - 09.40
|
NORGES JEGER- OG FISKERFORBUND Siri Parmann, fagsjef Øyvind Fjeldseth, fagkonsulent Espen Farstad, informasjonssjef
|
09.40 - 09.45
|
GENØK Odd-Gunnar Wikmark, seksjonsleder Anne Ingeborg Myhr, direktør
|
09.45 - 09.55
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
09.55 - 10.45
|
Pause
|
10.45 - 10.50
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE Are Tomasgard, LO sekretær Olav Lie, rådgiver Anne-Beth Skrede, rådgiver
|
10.50 - 10.55
|
FELLESFORBUNDET Jørn Prangerød, rådgiver
|
10.55 - 11.00
|
EL OG IT FORBUNDET Bjørn Fornes, leder av forhandlingsavdelingen Robert Kippe, kommunikasjonssjef
|
11.00 - 11.05
|
INDUSTRI ENERGI Johnny Håvik, spesialrådgiver Frode Alfheim, forbundsleder Barbro Auestad, områdeleder Samfunnspolitisk avdeling
|
11.05 - 11.10
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON (NHO) Gjermund Løyning, avdelingsdirektør myndighetskontakt Christoffer Sahl, seniorrådgiver Per Anker-Nilssen, seniorrådgiver
|
11.10 - 11.15
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING Lise Lyngsnes Randeberg, president Thor Egil Braadland, seniorrådgiver
|
11.15 - 11.20
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Camilla Gramstad, miljøansvarlig Jarle Hammerstad, leder Næringspolitikk
|
11.20 - 11.25
|
NORSK INDUSTRI Stein Lier-Hansen, adm.direktør Runar Rugtvedt, bransjesjef Øyvind Slåke, fagsjef
|
11.25 - 11.35
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
11.35 - 11.40
|
KONKRAFT Roger Pedersen, sekretariatsleder Inger Hoff, rådgiver
|
11.40 - 11.45
|
UNIVERSITETET I BERGEN (OGSÅ FOR SINTEF OG NTNU) Finn Gunnar Nielsen, professor
|
11.45 - 11.50
|
MASKINENTREPRENØRENES FORBUND Julie M. Brodtkorb, adm.direktør Stein Gunnes, sjeføkonom Håvard Almås, fagsjef næringspolitikk Siri Ulvin, informasjonssjef
|
11.50 - 11.55
|
STIFTELSEN MARITIMT FORUM Tord Dale, daglig leder
|
11.55 - 12.00
|
FORUM FOR MILJØTEKNOLOGI Marianne Lie, sekretariatsleder Kristin Karlstad, styreleder Elkem Toini Løvseth, styremedlem Alcoa Marit Ytreeide, rådgiver
|
12.00 - 12.05
|
KYSTREDERIENE Tor Arne Borge, adm.direktør Kenneth Erdal, næringspolitisk rådgiver
|
12.05 - 12.10
|
NORGES REDERIFORBUND Amund Drønen Ringdal, næringspolitisk direktør Thomas Saxegaard, seksjonsleder Kevin Luneborg Thomasssen, rådgiver
|
12.10 - 12.20
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
12.20 - 12.50
|
Lunsj
|
12.50 - 12.55
|
ENERGI NORGE Bendik, Solum Whist, myndighetskontakt Oluf Ulseth, adm.direktør Eivind Heløe, direktør for kommunikasjon og samfunnskontakt Ingvar Solberg, næringspolitisk rådgiver
|
12.55 - 13.00
|
SMÅKRAFTFORENINGA Knut Olav Tveit, daglig leder Bjørn Lauritzen, styreleder
|
13.00 - 13.05
|
KRAFTFYLKA Niklas Kalvø Tessem, daglig leder
|
13.05 - 13.10
|
DISTRIKTSENERGI Knut Lockert, daglig leder
|
13.10 - 13.15
|
NORSK OLJE OG GASS Tommy Hansen, direktør kommunikasjon og næringspolitikk Hildegunn Blindheim, direktør kima og miljø Stephen Bull, SVP Carbon Capture og Storage Statoil
|
13.15 - 13.20
|
ENERGIGASS NORGE Tore Woll, daglig leder Leiv Arne Marhaug
|
13.20 - 13.25
|
DRIVKRAFT NORGE (TIDL. NORSK PETROLEUMSINSTITUTT) Inger-Lise M. Nøstvik, generalsekretær Einar Gotaas, fagsjef
|
13.25 - 13.30
|
ELEKTROFORENINGEN (EFO) Frank Jaegtnes, adm.direktør
|
13.30 - 13.40
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
13.40 - 13.45
|
NORGES FORSKNINGSRÅD John-Arne Røttingen, adm.direktør Fridtjof Unander, divisjonsdirektør
|
13.45 - 13.50
|
ABELIA Tarje Bjørgum, leder klima og helse Hilde Widerøe Wibe, direktør næringspolitikk
|
13.50 - 13.55
|
KUNNSKAPSSENTER FOR LAKS Trond Rafoss Helge Samuelsen
|
13.55 - 14.00
|
NORSK HYDROGENFORUM Kristian E. Vik, generalsekretær Steffen Møller-Holst, styreleder Knut Olav Tveit, vara styremedlem
|
14.00 - 14.05
|
ELECTRIC VEHICLE UNION ASBL Rune Haaland, president
|
14.05 - 14.10
|
NORSK ELBILFORENING Christina Bu, generalsekretær Erik Lorentzen, senior fagrådgiver
|
14.10 - 14.15
|
NORSK FJERNVARME Heidi Juhler, daglig leder Trygve Mellvang-Berg, kommunikasjonssjef
|
14.15 - 14.20
|
NORSK VARMEPUMPEFORENING Rolf Iver Mytting Hagemoen, daglig leder
|
14.20 - 14.25
|
NORWEA Øistein Galaaen, direktør Daniell Jørgen Willoch, rådgiver
|
14.25 - 14.35
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
14.35 - 14.45
|
Pause
|
14.45 - 14.50
|
KS Torild Fagerbekk, avdelingsdirektør Kjetil Bjørklund, fagleder Sten Celius, seniorrådgiver
|
14.50 - 14.55
|
KS BEDRIFT Asle Strand, direktør KS Bedrift Energi
|
14.55 - 15.00
|
LANDSSAMANSLUTNINGA AV VASSKRAFTKOMMUNAR (LVK) Torfinn Opheim, leder Stein Erik Stinessen, sekretariat
|
15.00 - 15.05
|
NORSK VANN Toril Hofshagen, direktør Arne Haarr, rådgiver
|
15.05 - 15.10
|
HOLD NORGE RENT Lise Gulbransen, daglig leder
|
15.10 - 15.15
|
AVFALL NORGE Nancy Strand, adm.direktør Torbjørn Sølsnæs, kommunikasjonssjsef
|
15.15 - 15.20
|
NÆRINGSLIVETS NOX-FOND Tommy Johnsen, daglig leder
|
15.20 - 15.25
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Steinar Fretheim, direktør boligpolitikk og kommunikasjon Rananveig Landet, direktør miljø og energipolitikk
|
15.25 - 15.30
|
NORSKE BOLIGBYGGELAGS LANDSFORBUND (NBBL) Thor Eek, adm.direktør Ketil Krogstad, spesialrådgiver
|
15.30 - 15.40
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
15.40 - 15.45
|
NORSK BONDE OG SMÅBRUKARLAG John Petter Løvstad, ass. generalsekretær
|
15.45 - 15.50
|
NORGES BONDELAG Lars Petter Bartnes, leder Per Skorge, generalsekretær Arild Bustnes, næringspolitisk sjef
|
15.50 - 15.55
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Erik Lahnstein, adm.direktør Erlend Grøner Krogstad, rådgiver
|
15.55 - 16.00
|
NORSKOG Benthe E. Løvenskiold, næringspolitisk sjef
|
16.00 - 16.05
|
NORGES VERDENSARV Rita Johansen, styrets nestleder
|
16.05 - 16.10
|
FAGFORENINGEN NATURVITERNE Dagfinn Hatløy, forbundsleder Trygve Ulset, politisk utreder
|
16.10 - 16.15
|
SJØMAT NORGE Geir Ove Ystmark, adm.direktør Aina Valland, direktør næringsutvikling og samfunnskontakt
|
16.15 - 16.20
|
NOAH - FOR DYRS RETTIGHETER Siri Martinsen, leder Kaisa Hautala, fagsjef for bærekraft Katrin Vels, jurist
|
16.20 - 16.30
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
16.30 - 16.35
|
BRYGGERI- OG DRIKKEVAREFORENINGEN Petter Nome, direktør
|
16.35 - 16.40
|
NELFO Tore Strandskog, næringspolitisk direktør Andreas Aamodt, energipolitisk rådgiver
|
16.40 - 16.45
|
NORSK FORENING MOT STØY Ulf Winther, generalserketær Steven Gersh seniorrådgiver
|
16.45 - 16.50
|
FORUM FOR UTVIKLING OG MILJØ Borghild Tønnessen-Krokan, daglig leder Eirik Lindebjerg, utviklingsrådgiver
|
16.50 - 16.55
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Anja Bakken Riise, leder Håkon Lindahl, fagsjef Ida Thomassen, politisk rådgiver
|
16.55 - 17.00
|
KIRKENS NØDHJELP Håkon Grindheim, rådgiver Ingrid Aas Borge, rådgiver Lisa Sivertsen, avdelingsleder Politikk og Samfunn
|
17.00 - 17.05
|
CHANGEMAKER Tuva Widskjold, leder Idunn Lavik, leder Changemakers klimautvalg
|
17.05 - 17.10
|
SPIRE Hege Skarrud, politisk nestleder Mathias Malmgren, organisatorisk nestleder
|
17.10 - 17.20
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|