08.45 - 09.45
|
KS Gunn Marit Helgesen, styreleder Lasse Hansen, adm. dir. Helge Eide, områdediretør Torbjørn Eika, sjefsøkonom Rune Bye, avdelingsdirektør
|
09.45 - 11.00
|
PAUSE
|
11.00 - 11.05
|
FAGFORBUNDET Sidsel Schade, spesialrådgiver Randi Røvik, rådgiver
|
11.05 - 11.10
|
FELLESORGANISASJONEN (FO) Christer S. Ryen, hovedtillitsvalgt
|
11.10 - 11.15
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND Jan Vegard Pettersen, spesialrådgiver Eli Gunhild Bye, forbundsleder Kari Elisabeth Bugge, fagsjef
|
11.15 - 11.20
|
NORSK ERGOTERAPEUTFORBUND Nils Erik Ness, forbundsleder Tove Holst Skyer, første nestleder Toril Laberg, generalsekretær
|
11.20 - 11.25
|
PRIVATE BARNEHAGERS LANDSFORBUND Jørn-Tommy Schjelderup, viseadministrerende direktør
|
11.25 - 11.30
|
NORGES KEMNER- OG KOMMUNEØKONOMERS FORBUND Mette Landgraff, kemner i Akser og Bærum Tore-Andre Gram-Knutsen, inkassosjef i Bergen kommune
|
11.30 - 11.35
|
BARNEOMBUDET Kjersti Botnan Larsen, seniorrådgiver Tone Foss Aspevoll, kommunikasjonssjef Anne Lindboe, barneombud
|
11.35 - 11.55
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE 7 INSTANSER
|
11.55 - 12.25
|
PAUSE
|
12.25 - 12.30
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON (NHO) Ole Erik Almlid, viseadm. direktør Rune Foshaug, avd. direktør Anniken Tømte, spesialrådgiver
|
12.30 - 12.35
|
NORSK TJENESTEMANNSLAG Kjersti Barsok, første nestleder Guro Vadstein, forbundssekretær
|
12.35 - 12.40
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Anne Kjersti Fahlvik, divisjonsdirektør Jesper Simonsen, divisjonsdirektør
|
12.40 - 12.45
|
NORGES BLINDEFORBUND Arnt Holte, generalsekretær Sverre Fuglerud, seksjonsleder Stian Innerdal, spesialrådgiver
|
12.45 - 12.50
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN (OFV) Mikkel Friis, kommunikasjonssjef Karin Yrvin, fagsjef
|
12.50 - 12.55
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Mats Mikael Larsen, rådgiver Øyvind Aas, kommunikasjonsrådgiver
|
12.55 - 13.00
|
NORSK FORENING MOT STØY Ulf Winther, generalsekretær Steven Gersh, seniorrådgiver
|
13.00 - 13.20
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE 7 INSTANSER
|
13.20 - 13.30
|
PAUSE
|
13.30 - 13.35
|
UNIO Erik Orskaug, sjeføkonom
|
13.35 - 13.40
|
UNIVERSITETS- OG HØGSKOLERÅDET VED NASJONAL FAGSTSRATEGISK ENHET FOR UTDANNING OG FORSKING INNEN HELSE- OG SOSIALFAG (NFE-HS) Marit Kirkevold, leder NFE-HS Inger Heimdal Stenseng, studentrepresentant NFE-HS Tor Rynning-Torp, seniorrådgiver UHR
|
13.40 - 13.45
|
SABIMA Anne Breistein, rådgiver
|
13.45 - 13.50
|
NORSK LEIRSKOLEFORENING Trond Setlo, leder Aslak Thorsen, styremedlem
|
13.50 - 13.55
|
NORGES FRIVILLIGSENTRALER Arvid Askø, leder av landsstyret Jeanine Brenna, nestleder
|
13.55 - 14.05
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE 5 INSTANSER
|
14.05 - 14.15
|
PAUSE
|
14.15 - 14.20
|
PENSJONISTFORBUNDET Eyvind Frilseth, områdeleder Jan Davidsen, forbundsleder Harald Olimb Norman, generalsekretær Margrethe Gaassand, rådgiver
|
14.20 - 14.25
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON Berit Therese Larsen, fagpolitisk leder Grete Crowo, rådgiver Cato Lie, rådgiver
|
14.25 - 14.30
|
NORGES HANDIKAPFORBUND Arne Lein, forbundsleder Guri Henriksen, seniorrådgiver
|
14.30 - 14.35
|
HJERNESVULSTFORENINGEN Rolf J. Ledal, generalsekretær
|
14.35 - 14.40
|
LEIEBOERFORENINGEN I BERGEN Stig Høisæther, daglig leder
|
14.40 - 14.45
|
FATTIGNETTVERKET I NORGE Per Magnus Øgård, styreleder Stig Høisæther, styremedlem
|
14.45 - 15.00
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE 6 INSTANSER
|
15.00 - 15.10
|
PAUSE
|
15.10 - 15.15
|
ELEKTROFORENINGEN (EFO) Frank Jaegtnes, adm. dir.
|
15.15 - 15.20
|
NORSK FJERNVARME Heidi Juhler, daglig leder Trygve Mellvang-Berg, kommunikasjonssjef
|
15.20 - 15.25
|
NORSK VARMEPUMPEFORENING Rolf Iver Mytting Hagemoen, daglig leder
|
15.25 - 15.30
|
NATURVERNFORBUNDET Audun Randen Johnson, rådgiver
|
15.30 - 15.35
|
MILJØSTIFTELSEN ZERO Sindre Stub, rådgiver Marius Gjerset
|
15.35 - 15.40
|
NELFO Tore Strandskog, direktør næringspolitikk Oddvin Breiteig, rådgiver
|
15.40 - 15.45
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING Steinar Fretheim, direktør boligpolitikk og kommunikasjon Jørgen Leegaard, direktør samfunnspolitikk
|
15.45 - 16.05
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE 7 INSTANSER
|