09.00 - 09.20
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE (LO) LOs samferdselspolitisk utvalg. Anita Johansen, nestleder i utvalget Trond Erik Thorvaldsen, Norsk Arbeidsmandsforbund Yngve Carlsen, Norsk Flygerforbund Eirik Larsson, Norsk Lokomotivmannsforbund Tor Erik Granum, NTL Alf Edvard Masternes, FLT
|
09.20 - 09.30
|
Spørsmålsrunde for LO
|
09.30 - 09.52
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
09.30 - 09.34
|
NORSKOG Benthe Løvenskiold, næringspolitisk sjef
|
09.34 - 09.38
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Ellen Alfsen, direktør Dag Skjølaas, rådgiver
|
09.38 - 09.42
|
TREINDUSTRIEN Heidi Finstad, administrerende direktør Tina Sletbak-Akerø, fagsjef for næringspolitikk og utvikling
|
09.42 - 09.52
|
Felles spørsmålsrunde
|
09.52 - 10.20
|
Felles høring med fire høringsinstanser
|
09.52 - 09.56
|
NATURVERNFORBUNDET Holger Schlaupitz, fagsjef Audun Randen Johnson, fagrådgiver Maren Esmark, generalsekretær
|
09.56 - 10.00
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, fagsjef samfunnskontakt
|
10.00 - 10.04
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Tommy Christensen, rådgiver
|
10.04 - 10.08
|
SENTRAL KYSTLEDGRUPPE Per Hillesund, generalsekretær i forbundet Kysten Ola Sendstad, daglig leder Norsk Fyrhistorisk forening
|
10.08 - 10.20
|
Felles spørsmålsrunde
|
10.20 - 10.35
|
Pause
|
10.35 - 10.57
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
10.35 - 10.39
|
KOLLEKTIVTRAFIKKFORENINGEN Olov Grøtting, daglig leder
|
10.39 - 10.43
|
JERNBANEALLIANSEN Holger Schlaupitz, styreleder
|
10.43 - 10.47
|
FOR JERNBANE Kjell Erik Onsrud, leder
|
10.47 - 10.57
|
Felles spørsmålsrunde
|
10.57 - 11.19
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
10.57 - 11.01
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Alvin Ringen, student i praksis Roar Løkken, kommunikasjonssjef Mats Larsen, fagpolitisk rådgiver
|
11.01 - 11.05
|
NORSK ELBILFORENING Morten Edvardsen, politisk seniorrådgiver Synnøve Grøndahl, rådgiver
|
11.05 - 11.09
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN Yrvin Karin, fagsjef Aslak Celius, rådgiver
|
11.09 - 11.19
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.19 - 11.41
|
Felles høring for tre høringsinstanser
|
11.19 - 11.23
|
TRYGG TRAFIKK Jan Johansen, direktør Miriam Kvanvik, seniorrådgiver myndighetskontakt
|
11.23 - 11.27
|
PERSONSKADEFORBUNDET LTN Per Oretorp, ass. generalsekretær
|
11.27 - 11.31
|
MA - RUSFRI TRAFIKK Anne Beate Budalen, rådgiver trafikksikkerhet Elisabeth Fjellvang Kristoffersen, generalsekretær
|
11.31 - 11.41
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.41 - 12.09
|
Felles høring med fire høringsinstanser
|
11.41 - 11.45
|
NORGES AUTOMOBIL-FORBUND Line Lillebø Osfoss, rådgiver Thor Egil Braadland, seniorrådgiver
|
11.45 - 11.49
|
NORGES LASTEBILEIER-FORBUND Geir A. Mo, administrerende direktør Jan-Terje Mentzoni, viseadministrerende direktør Knut Gravråk, rådgiver
|
11.49 - 11.53
|
YRKESTRAFIKKFORBUNDET Tormund Hansen Skinnarmo, kommunikasjonssjef Petter Sommervold, rådgiver
|
11.53 - 11.57
|
SJØMAT NORGE Aina Valland, direktør for næringsutvikling og samfunnskontakt Trond Davidsen, viseadm. direktør
|
11.57 - 12.09
|
Felles spørsmålsrunde
|
12.09 - 12.40
|
Pause
|
12.40 - 13.02
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
12.40 - 12.44
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Anita Sundal, leder politikk Morten Sandberg, fagsjef
|
12.44 - 12.48
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Sverre Høven, direktør for sektorpolitikk Mekonnen Titos Germiso, spesialrådgiver
|
12.48 - 12.52
|
MASKINENTREPRENØRENES FORBUND (MEF) Julie Brodtkorb, administrerende direktør Stein Gunnes, sjeføkonom Håvard Almås, kommunikasjonssjef Tore Andreas Larsen, næringspolitisk rådgiver
|
12.52 - 13.02
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.02 - 13.24
|
Felles høring for tre høringsinstanser
|
13.02 - 13.06
|
ZERO Torfinn Belbo, rådgiver Ingvild Kilen Rørholt, rådgiver
|
13.06 - 13.10
|
FRAMTIDEN I VÅRE HENDER Anja Bakken Riise, leder Ida Thomassen, politisk ansvarlig Tonje Kristiansen, fagrådgiver
|
13.10 - 13.14
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Asgeir Knudsen, kommunikasjonsrådgiver Ingrid Wigestrand, friluftslivskonsulent Morten Dåsnes, daglig leder
|
13.14 - 13.24
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.24 - 13.46
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
13.24 - 13.28
|
NASJONALT BREDBÅNDSRÅD Kjell Pedersen-Rise, prosjektleder Henry Andorsen, rådgiver
|
13.28 - 13.32
|
IKT-NORGE Torgeir Waterhouse, direktør internett og nye medier
|
13.32 - 13.36
|
NORGES BYGDEUNGDOMSLAG Tora Voll Dombu, styreleder Marte Gjestvang Olimb, generalsekretær
|
13.36 - 13.46
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.46 - 14.00
|
Pause
|
14.00 - 14.28
|
Felles høring for fire høringsinstanser
|
14.00 - 14.04
|
ENERGIGASS NORGE Tore Woll, daglig leder Leiv Arne Marhaug, styreleder
|
14.04 - 14.08
|
NORSK HYDROGENFORUM Kristian Vik, generalsekretær
|
14.08 - 14.12
|
DRIVKRAFT NORGE Inger-Lise Nøstvik, generalsekretær Einar Gotaas, fagsjef
|
14.12 - 14.16
|
SMÅKRAFTFORENINGA Lars Petter Øye, styremedlem
|
14.16 - 14.28
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.28 - 14.50
|
Felles høring for tre høringsinstanser
|
14.28 - 14.32
|
POSTEN NORGE AS Tone Wille, konsernsjef Elisabeth Gjølme, kommunikasjonsdirektør
|
14.32 - 14.36
|
LANDSLAGET FOR LOKALAVISER Rune Hetland, generalsekretær
|
14.36 - 14.40
|
NASJONAL RASSIKRINGSGRUPPE Åshild Kjelsnes, leder
|
14.40 - 14.50
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.50 - 15.20
|
Felles høring for fire fylkeskommuner
|
14.50 - 14.54
|
VEST-AGDER FYLKESKOMMUNE Terje Damman, fylkesordfører
|
14.54 - 14.58
|
TELEMARK FYLKESKOMMUNE Knut Duesund, leder av hovedutvalg for samferdsel Anne-Gro Ahnstrøm, rådgiver
|
14.58 - 15.02
|
AUST-AGDER FYLKESKOMMUNE Ola Olsbu, plan- og samferdselssjef Gro Bråten, fylkesordfører
|
15.02 - 15.06
|
VESTFOLD FYLKESKOMMUNE Kåre Pettersen, fylkesvaraordfører Hans Hilding Hønsvall, hovedutvalgsleder Siv Tørudbakken, samferdselssjef
|
15.06 - 15.20
|
Felles spørsmålsrunde
|