10.00 - 10.03
|
NÆRINGSLIVETS HOVEDORGANISASJON Anniken Hauglie, viseadministrerende direktør Per Øyvind Langeland, avdelingsdirektør Christoffer Sahl, seniorrådgiver
|
10.03 - 10.06
|
NORSK INDUSTRI Stein Lier-Hansen, administrerende direktør Ole Børge Yttredal, direktør Hans Petter Bøe Rebo, bransjesjef
|
10.06 - 10.09
|
ENERGI NORGE Bendik Solum Whist, myndighetskontakt Knut Kroepelien, administrerende direktør
|
10.09 - 10.12
|
NORSK OLJE OG GASS Hildegunn T. Blindheim, administrerende direktør Roger Pedersen, fagsjef havvind og kraft
|
10.12 - 10.15
|
ENERGIGASS NORGE Kenneth Warvik, rådgiver
|
10.15 - 10.18
|
BIOGASS NORGE Pia Farstad von Hall, daglig leder
|
10.18 - 10.33
|
Felles spørsmålsrunde
|
10.33 - 10.36
|
WWF VERDENS NATURFOND Fredrik Nordbø, seniorrådgiver Karoline Andaur, generalsekretær Ragnhild Waagaard, leder klima og energi
|
10.36 - 10.39
|
MILJØSTIFTELSEN BELLONA Christian Eriksen, fagsjef
|
10.39 - 10.42
|
GREENPEACE Frode Pleym, leder
|
10.42 - 10.45
|
NATURVERNFORBUNDET Truls Gulowsen, leder Audun Randen Johnson, rådgiver
|
10.45 - 10.48
|
SABIMA Anne Breistein, seniorpolitisk rådgiver
|
10.48 - 10.51
|
ZERO Sigrun Aasland, daglig leder Stig Schjølset, fagsjef
|
10.51 - 11.06
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.06 - 11.16
|
Pause
|
11.16 - 11.19
|
NORSK FRILUFTSLIV Peter Oma, friluftsfaglig rådgiver Hans Erik Lerkelund, fagsjef naturforvaltning
|
11.19 - 11.22
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Siren Juliussen, rådgjevar, naturforvalting
|
11.22 - 11.25
|
NORGES JEGER- OG FISKERFORBUND (NJFF) Øyvind Fjeldseth, konsulent
|
11.25 - 11.28
|
LA NATUREN LEVE Olav Hjeljord, prof. emeritus, viltforvaltning
|
11.28 - 11.31
|
NORSKE TREVARER Hilde Widerøe Wibe, daglig leder
|
11.31 - 11.34
|
GRØNN BYGGALLIANSE Morten Nordskag, spesialrådgiver politikk og kommunikasjon Anne Solgaard, fagsjef Dag Martinsen, bærekraftsrådgiver
|
11.34 - 11.49
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.49 - 11.52
|
NORSKE BOLIGBYGGELAGS LANDSFORBUND (NBBL) Christian-Marius Stryken, direktør
|
11.52 - 11.55
|
EIENDOM NORGE Henning Lauridsen, adm. dir. Erik Lundesgaard, sjef for kommunikasjon og politikk
|
11.55 - 11.58
|
HUSEIERNE Linda Öberg, energipolitisk rådgiver Morten Andreas Meyer, generalsekretær
|
11.58 - 12.01
|
KRAFTFYLKA Niklas Tessem, daglig leder
|
12.01 - 12.04
|
STATKRAFT Tord Hustveit, seniorrådgiver
|
12.04 - 12.07
|
EVINY AS Rune Indrøy, konserndirektør kommunikasjon og samfunnskontakt Benedicte Staalesen Nilsen, leder samfunnskontakt
|
12.07 - 12.22
|
Felles spørsmålsrunde
|
12.22 - 13.00
|
Pause
|
13.00 - 13.03
|
KS Helge Eide, områdedirektør ks Kjetil Bjørklund, fagleder ks
|
13.03 - 13.06
|
TEKNA - TEKNISK-NATURVITENSKAPELIG FORENING Lars Olav Grøvik, president i tekna Pål-Andre Lund, rådgiver Randi Hugnes, politisk rådgiver
|
13.06 - 13.09
|
TEKNOLOGIRÅDET Erik Hagen, prosjektleder Tore Tennøe, direktør
|
13.09 - 13.12
|
ST1 NORGE AS Thomas Hansen, direktør fornybar energi
|
13.12 - 13.15
|
NORWEA - NORSK VINDKRAFTFORENING Åslaug Haga, administrerende direktør Øistein Schmidt Galaaen, direktør Robert Kippe, prosjektleder for kommunikasjon og samfunnskontakt
|
13.15 - 13.18
|
NORSK HANDELSKAMMERFORENING Tom-Christer Nilsen, næringspolitisk sjef Atle Kvamme, kommunikasjonsdirektør
|
13.18 - 13.33
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.33 - 13.36
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Tord Dale, leder bærekraft Helene Lillekvelland, rådgiver politikk
|
13.36 - 13.39
|
GCE NODE Rune Klausen Trond S. Kristiansen
|
13.39 - 13.42
|
NORGES REDERIFORBUND Harald Solberg, administrerende direktør Marte Ziolkowski, rådgiver Thomas Saxegaard, seksjonsleder
|
13.42 - 13.45
|
MARITIMT FORUM Ivar Engan, daglig leder
|
13.45 - 13.48
|
NORSEA GROUP AS Morten Magnussen, prosjekt direktør John Stangeland, ceo
|
13.48 - 13.51
|
SJØMAT NORGE Aina Valland, direktør Geir Ove Ystmark, adm. direktør
|
13.51 - 14.06
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.06 - 14.16
|
Pause
|
14.16 - 14.19
|
NETTVERK AV PETROLEUMSKOMMUNAR Sigmund Lier, leder, ordfører i Tysvær
|
14.19 - 14.22
|
LANDSSAMMENSLUTNINGA AV VASSKRAFTKOMMUNAR - LVK Torfinn Opheim, leder i lvk
|
14.22 - 14.25
|
LANDSSAMMENSLUTNINGEN AV NORSKE VINDKRAFTKOMMUNER - LNVK Vibeke Stjern, leder, ordfører i Åfjord kommune
|
14.25 - 14.28
|
EL OG IT FORBUNDET Jan Olav Andersen, forbundsleder Ole Hagen, forbundssekretær Ole-Marius Sandmo, kommunikasjonssjef
|
14.28 - 14.31
|
SAMFUNNSBEDRIFTENE Cecilie Bjelland, direktør for energi Mona Adolfsen, næringspolitisk rådgiver
|
14.31 - 14.34
|
NELFO Tore Strandskog, direktør næringspolitikk Andreas Strømsheim-Aamodt, fagsjef næringspolitikk
|
14.34 - 14.49
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.49 - 14.52
|
INDUSTRI ENERGI Frode Alfheim, forbundsleder Lill Heidi Bakkerud, nestleder Arild Theimann, spesialrådgiver
|
14.52 - 14.55
|
CARBON REMOVAL AS Eirik Lilledahl, stifter
|
14.55 - 14.58
|
UN GLOBAL COMPACT NORGE Kim N. Gabrielli, direktør
|
14.58 - 15.01
|
HORISONT ENERGI AS Bjørgulf Haukelidsæter Eidesen, daglig leder
|
15.01 - 15.11
|
Felles spørsmålsrunde
|