Søk
Søk i saker og publikasjoner fra Stortinget og regjeringen og redaksjonelle artikler tilbake til 1996. For historiske saker, se eget søk.
Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.
– For litt over ni måneder siden gikk mange av dere inn dørene på Løvebakken for første gang som stortingsrepresentanter. Antallet representantforslag som er fremmet tyder på at dere er godt i gang, sa stortingspresident Masud Gharahkhani da han holdt tale på slutten av stortingsmøtet fredag 19. juni.
Det 97. stortingsmøtet denne sesjonen ble i dag avsluttet med at Stortinget vedtok det reviderte nasjonalbudsjettet. Bak seg legger stortingsrepresentantene en sesjon med stor aktivitet.
I denne sesjonen har det blant annet blitt fremmet rekordmange representantforslag. 317 representantforslag er 19 flere enn den forrige rekorden for fem år siden.
– Det høye aktivitetsnivået i Stortinget dette året viser at de folkevalgte aktivt kontrollerer regjeringen og at partiene jobber for å få gjennomslag for sin politikk. Til tross for politisk uenighet i mange saker, står vi sammen når det virkelig gjelder, som enigheten om langtidsplanen for Forsvaret. Oppsummert så langt i dette stortingsåret sørger stortingsrepresentantene for åpenhet og debatt i offentligheten i mange saker, sier stortingspresident Masud Gharahkhani.
Her er noen andre tall fra den første sesjonen i stortingsperioden:
Se også sak på stortinget.no: Stortingets arbeid i tall 2025-2026
Se oversikt over sentrale saker fra sesjonen
Se bilder fra det siste året på Stortinget
Neste planlagte stortingsmøte er onsdag 30. september. Det 171. storting trer sammen til konstituerende møte 1. oktober, og den høytidelige åpningen finner sted 2. oktober. Selv om det siste planlagte stortingsmøtet før sommeren nå er avholdt, kan Stortinget om nødvendig sammenkalles dersom det skulle bli behov for det.