Fasteraune, Bengt

Fasteraune, Bengt (1964-)

Parti:
Senterpartiet
Representant for
Oppland 2021-2025
Medlem
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 70 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 03.06.1964

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oppland, 2017 - 2021, Sp. (01.10.2017 - 05.10.2018)
  • Representant nr 1 for Oppland, 2017 - 2021, Sp. (05.10.2018 - 30.09.2021)
  • Representant nr 5 for Oppland, 2021 - 2025, Sp.

Vararepresentasjoner

  • Rykket opp som representant 05.10.2018 etter Ivar Odnes’ død.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 18.10.2018 - 30.09.2021
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.2021 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Medlem, Europautvalget, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 28.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 28.10.2021 - 30.09.2025