Du bruker en gammel nettleser. For å kunne bruke all funksjonalitet i nettsidene må du bytte til en nyere og oppdatert nettleser. Se oversikt over støttede nettlesere.

Stortinget.no

logo
Hopp til innholdet
Til forsiden
Sve, Frank Edvard

Sve, Frank Edvard (1968-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Møre og Romsdal 2021-2025
Ansiennitet:
2 år, 299 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 18.02.1968

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 5 for Møre og Romsdal, 2021 - 2025, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2021 - 17.02.2022
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.02.2022 - 01.03.2022
    Første nestleder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 01.03.2022 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Andre varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Representantskapet for Norges Bank fra 2014