Sve, Frank Edvard

Sve, Frank Edvard (1968-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Møre og Romsdal 2021-2025
Første nestleder
Transport- og kommunikasjonskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 239 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Transport- og kommunikasjonskomiteen

Første nestleder
01.03.2022 - 30.09.2025

Fremskrittspartiet

Andre varamedlem gruppestyret
01.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 18.02.1968

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Møre og Romsdal, 2001 - 2005, FrP.
  • Representant nr 5 for Møre og Romsdal, 2021 - 2025, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Energi- og miljøkomiteen, 19.10.2021 - 17.02.2022
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.02.2022 - 01.03.2022
    Første nestleder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 01.03.2022 - 30.09.2025

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Andre varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025

Verv

Offentlige verv

  • Medlem Representantskapet for Norges Bank fra 2014