Grøvan, Hans Fredrik

Grøvan, Hans Fredrik (1953-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Representant for
Vest-Agder 2017-2021
Medlem
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
6 år, 191 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 01.11.1953

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Vest-Agder, 2001 - 2005, KrF.
  • Vararepresentant nr 1 for Vest-Agder, 2009 - 2013, KrF.
  • Representant nr 4 for Vest-Agder, 2013 - 2017, KrF.
  • Representant nr 5 for Vest-Agder, 2017 - 2021, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 12.10.2017 - 31.01.2019
    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 29.01.2019 - 30.09.2021

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2017-2021

    Medlem, Den særskilte komité for å behandle spesielle saker vedrørende korona-krisen, 16.03.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 12.11.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Andre varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017
    Andre vara innpisker, Kristelig Folkeparti, 16.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Nestleder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 06.10.2017 - 29.01.2019
    Leder gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 29.01.2019 - 30.09.2021