Gulati, Himanshu

Gulati, Himanshu (1988-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Akershus 2021-2025
Medlem
Utdannings- og forskningskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 58 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Utdannings- og forskningskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Stortingets delegasjon til Nordisk råd

Medlem
28.10.2021 - 30.09.2022

Fremskrittspartiet

Andre vara innpisker
01.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 16.06.1988

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Akershus, 2009 - 2013, FrP.
  • Vararepresentant nr 1 for Akershus, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 8 for Akershus, 2017 - 2021, FrP.
  • Representant nr 13 for Akershus, 2021 - 2025, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Justiskomiteen, 12.10.2017 - 29.01.2020
    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 29.01.2020 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem, Utdannings- og forskningskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2017 - 30.09.2021
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2019 - 30.09.2020

    2021-2025

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 28.10.2021 - 30.09.2022

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 30.09.2019 - 30.09.2021

    2021-2025

    Andre vara innpisker, Fremskrittspartiet, 01.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Justis- og beredskapsdepartementet, 16.10.2013 - 17.10.2014
    Statssekretær, Statsministerens kontor, 17.10.2014 - 30.09.2017