Jaffery, Lubna Boby

Jaffery, Lubna Boby (1980-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Hordaland 2021-2025
Medlem
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet:
0 år, 47 dager

Gå til bildegalleri

Jaffery, Lubna Boby møter fast for Persen, Marte Mjøs.

Biografi

Personalia

  • Født 02.04.1980

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 8 for Hordaland, 2009 - 2013, A.
  • Vararepresentant nr 4 for Hordaland, 2013 - 2017, A.
  • Vararepresentant nr 4 for Hordaland, 2017 - 2021, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Hordaland, 2021 - 2025, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 14.10.2021-30.09.2025 for Marte Mjøs Persen.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2021 - 26.11.2021
    Varamedlem, Valgkomiteen, 26.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 26.11.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 28.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 28.10.2021 - 30.09.2025

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Helse- og omsorgsdepartementet, 01.10.2009 - 23.10.2009
    Statssekretær, Kultur- og kirkedepartementet, 23.10.2009 - 31.12.2009
    Statssekretær, Kulturdepartementet, 01.01.2010 - 23.03.2012