Vågslid, Lene

Vågslid, Lene (1986-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Telemark 2021-2025
Leder
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet:
12 år, 10 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Kommunal- og forvaltningskomiteen

Leder
21.10.2021 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Medlem
29.03.2022 - 30.09.2025

Arbeiderpartiet

Nestleder gruppestyret
23.03.2022 - 30.09.2025

Arbeiderpartiet

Medlem gruppestyret
18.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 17.03.1986

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Telemark, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 4 for Telemark, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 4 for Telemark, 2017 - 2021, A.
  • Representant nr 4 for Telemark, 2021 - 2025, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Justiskomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Leder, Justiskomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2021 - 29.03.2022
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 19.10.2021 - 21.10.2021
    Leder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 21.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Valgkomiteen, 29.03.2022 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.2013 - 30.09.2014

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 16.06.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 01.10.2017 - 30.09.2021

    2021-2025

    Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2021 - 30.09.2025
    Nestleder gruppestyret, Arbeiderpartiet, 23.03.2022 - 30.09.2025