Lønseth, Mari Holm

Lønseth, Mari Holm (1991-)

Parti:
Høyre
Representant for
Sør-Trøndelag 2017-2021
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 308 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Helse- og omsorgskomiteen

Medlem
30.01.2020 - 30.09.2021

Høyre

Medlem gruppestyret
29.01.2020 - 30.09.2021

Høyre

Innpisker
29.01.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 29.08.1991 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Datter av Meteorolog Lasse Lønseth (1954-) og Butikkmedarbeider Turi Holm (1957-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 6 for Sør-Trøndelag, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2020
    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 30.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 07.11.2017 - 17.01.2018
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 13.02.2018 - 24.01.2020
    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 11.02.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Medlem gruppestyret, Høyre, 29.01.2020 - 30.09.2021
    Innpisker, Høyre, 29.01.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Åsveien skole 1997-2004
  • Sverresborg ungdomsskole 2004-2007
  • Byåsen videregående skole 2007-2010
  • Universitet i Oslo, Master i rettsvitenskap 2010-2015

Yrke

  • Saksbehandler, Jushjelpa i Midt-Norge 2014-2015
  • Advokatfullmektig, Advokatfirmaet Steenstrup Stordrange DA 2015-2017

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Trondheim bystyre 2011-2015, 2015-2019

Tillitsverv i partier

  • Leder Trondheim Unge Høyre 2010-2011
  • Leder Sør-Trøndelag Unge Høyre 2011-2013
  • Sentralstyremedlem Unge Høyres Landsforbund 2014-2016