Aydar, Seher

Aydar, Seher (1989-)

Parti:
Rødt
Representant for
Oslo 2021-2025
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Medlem
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 227 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Helse- og omsorgskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Kontroll- og konstitusjonskomiteen

Medlem
19.10.2021 - 30.09.2025

Valgkomiteen

Varamedlem
24.10.2023 - 30.09.2025

Rødt

Vara innpisker
15.10.2021 - 30.09.2025

Biografi

Personalia

  • Født 10.09.1989

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oslo, 2017 - 2021, R.
  • Representant nr 17 for Oslo, 2021 - 2025, R.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2021-2025

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 19.10.2021 - 30.09.2025
    Varamedlem, Valgkomiteen, 24.10.2023 - 30.09.2025

Medlemskap i delegasjoner

  • 2021-2025

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 28.10.2021 - 17.10.2023

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2021-2025

    Vara innpisker, Rødt, 15.10.2021 - 30.09.2025