Pettersen, Tage

Pettersen, Tage (1972-)

Parti:
Høyre
Representant for
Østfold 2017-2021
Medlem
Familie- og kulturkomiteen
Ansiennitet:
2 år, 324 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 25.07.1972 i Moss, Østfold
  • Sønn av Pensjonist Lennart Pettersen (1949-) og Pensjonist Kari Olstad (1952-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Østfold, 1993 - 1997, H.
  • Vararepresentant nr 3 for Østfold, 2005 - 2009, H.
  • Vararepresentant nr 1 for Østfold, 2009 - 2013, H.
  • Vararepresentant nr 2 for Østfold, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 5 for Østfold, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2017-2021

    Medlem, Familie- og kulturkomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2017-2021

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 27.02.2018 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Mosseporten VGS – kokk GK 1988-1989
  • Sandefjord kokk- og stuertskole 1993-1994
  • Befalsskolen for marinen 1994-1995
  • Flere VGS – artium 1994-1996
  • Høgskolen i Sør-Trøndelag – informatikk (delstudie) 1994-1995

Fagbrev

  • Kokk 1992

Yrke

  • Forsvaret 1993-2011

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Moss bystyre 1991-1995
  • Varamedlem Våler kommunestyre 1995-1999
  • Medlem Moss formannskap 2003-2007, 2007-2011, ordfører 2011-2015, 2015-2017

Tillitsverv i partier

  • Leder Østfold Høyre 2008-2016

Andre administrative verv

  • Medlem i representantskap Movar IKS 2003-2017
  • Leder av representantskap Krisesenter Moss IKS 2010-2017