Duesund, Åse Gunhild Woie

Duesund, Åse Gunhild Woie (1944-)

Parti:
Kristelig Folkeparti
Sist innvalgt som representant for
Aust-Agder 2005-2009
Ansiennitet:
12 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 18.04.1944 i Grimstad, Aust-Agder
  • Datter av styrmann Nils A. Woie (1898-1986) og husmor Karoline Udjus (1907-1997)

Stortingsperioder

  • Representant nr 2 for Aust-Agder, 1997 - 2001, KrF.
  • Representant nr 2 for Aust-Agder, 2001 - 2005, KrF.
  • Representant nr 4 for Aust-Agder, 2005 - 2009, KrF.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 22.03.2000
    Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.03.2000 - 30.09.2001

    2001-2005

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2001 - 30.09.2005
    Andre nestleder, Sosialkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
    Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 19.10.2005
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2005-2009

    Varamedlem, Styret for Pensjonsordningen for stortingsrepresentanter, 13.12.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 04.11.1997 - 30.09.2001
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1998 -

    2001-2005

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 26.10.2001 - 30.09.2002
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 17.10.2002 - 30.09.2005

    2005-2009

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1997-2001

    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.1997 - 17.03.2000
    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.03.2000 - 30.09.2001

    2001-2005

    Varamedlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 01.10.2001 - 15.03.2005
    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 15.03.2005 - 30.09.2005

    2005-2009

    Medlem gruppestyret, Kristelig Folkeparti, 17.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Dahlske videregående skole 1960-1964
  • Statens fysioterapihøyskole 1969

Yrke

  • Fysioterapeut ved Rogaland sentralsykehus 1969-1970
  • Fysioterapeut ved Kvades Fysikalske Institutt 1972-1976
  • Fysioterapeut, Grimstad kommune 1978-1990
  • Lærer videregående skole 1990-1993

Verv

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Aust-Agder 1987-1991, 1991-1993, fylkesvaraordfører 1993-1995 (hovedyrke), medlem 1995-1997 (hovedyrke som opposisjonsleder)

Offentlige verv

  • Medlem Sosialstyret, Grimstad 1979-1987
  • Medlem Styret for Kaldvil psykiatriske sykehjem 1983-1991
  • Medlem Samarbeidsorgan Sørlandet og Vestlandet 1991-1997
  • Medlem Styret for Aust-Agder kraftverk 1993-1997
  • Leder Helse- og sosialutvalget 1993-1995
  • Medlem Styret for Helseregion 1 1993-1997
  • Medlem Styret for North Sea Commission 1993-1997
  • Observatør Parlamentsvalget, Ukraina 2006 (som medlem av Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentarikerforsamling)
  • Medlem Riksvalgstyret 2013-2017
  • Medlem Styret for Bank Chase Manhatten (i 1 år)

Tillitsverv i partier

  • Medlem Fylkesstyret for Aust-Agder KrF 1993-2001
  • Medlem KrFs sentralstyre 1999-2003

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret i Aust-Agder fysioterapiforening 1976-1980
  • Medlem Styret i Grimstad turn- og idrettsforening 1980-1986
  • Medlem Strømmestiftelsens råd 1995-2005