Wenstøb, Bengt Morten

Wenstøb, Bengt Morten (1963-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Østfold 2013-2017
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 26.02.1963 i Fredrikstad, Østfold
  • Sønn av bilmekaniker Bengt Jacobsen (1940-) og husmor og butikkmedarbeider Laila Thoresen (1943-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 5 for Østfold, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2015
    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 20.10.2015 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Reier barneskole 1970-1976
  • Hoppern ungdomsskole 1976-1979
  • Kirkeparken videregående skole, allmenfag, samfunnsfaglig linje 1979-1982
  • Socionom, Universitetet i Lund, Sverige 1985-1988
  • Cand.socion., Universitetet i Trondheim 1990-1995
  • Diploma in Public Health, Nordic School of Public Health (NHV), Gøteborg, Sverige 1999-2001
  • Forsvarets høgskole, sjefskurs 2014

Yrke

  • PPT-kontoret, Sarpsborg 1988-1991
  • Utekontakten, Sarpsborg 1991-1993
  • Barnevernets akuttberedskap, Sarpsborg 1993-1996
  • Høgskolelektor i barnevern, Høgskolen i Stavanger 1996-1999, 2001-2003
  • Instituttleder, institutt for barnevernspedagogutdanningen, Høgskolen i Stavanger 1999-2001
  • Høgskolelektor, avd. helse- og sosialfag, Høgskolen i Østfold 2003-2004, 2005-2013
  • Stipendiat, Nordic School of Public Health (NHV), Gøteborg, Sverige 2004-2005

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Fredrikstad kommunestyre 2007-2011 (Gruppeleder bystyre-gruppen 2009-2011)
  • Medlem Fredrikstad formannskap 2011-2013

Offentlige verv

  • Medlem Sakkyndig utvalg for barnevernsaker fra 2000
  • Medlem Stortingets utvalg for rettferdsvederlag fra 2014

Tillitsverv i partier

  • Leder Fredrikstad Høyre 2007-2008

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Sekretariatet for Landsutvalget for tillitsmenn i Forsvaret 1983-1984
  • Formann Association of Norwegian students Abroad (ANSA) Sverige 1986-1987
  • Medlem Hovedstyret i Association of Norwegian Students Abroad (ANSA) 1986-1987

Litteratur

  • Kljacic, Vahid: Socijalni rad na pragu 21. stoljeca : zbornik radova sa naucnog skupa , Universitetet i Sarajevo, egen skriftserie Sarajevo 1999
  • Link, Rosemary J. og Chathapuram S. Ramanathan: Human Behavior in a Just World. Reaching for Commond Ground, Rowman & Littlefield Publishers Maryland 2010
  • van Wormer, Katherine S. og Rosemary J. Link: Social Welfare Policy for a Sustainable Future. The U.S. in Global Context, Sage California 2015