Danielsen, Dag

Danielsen, Dag (1955-)

Parti:
Uavhengig representant
Sist innvalgt som representant for
Oslo 1997-2001
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 08.04.1955 i Ullensaker, Akershus
  • Sønn av flykaptein Henry M. Danielsen (1927-) og husmor og lærervikar Anne-Marie Fløtten (1928-1990)

Stortingsperioder

  • Representant nr 8 for Oslo, 1997 - 2001, FrP. (01.10.1997 - 02.02.2001)
  • Representant nr 8 for Oslo, 1997 - 2001 (02.02.2001 - 30.09.2001)

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1997-2001

    Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 21.10.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Utenrikskomiteen, 21.10.1997 - 30.09.2001

Medlemskap i delegasjoner

  • 1997-2001

    Medlem, Europautvalget, 04.11.1997 - 30.09.2001
    Medlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 04.11.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 04.11.1997 - 30.09.2001
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 04.11.1997 - 30.09.2001
    Delegat, FNs generalforsamling, 01.10.1998 -

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Diverse kurs i hovedfag statsvitenskap
  • Eksamen videregående skole 1975
  • Cand.mag. (mellomfag i statsvitenskap og historie, sosiologi grunnfag, 1.avd. juridicum), Universitetet i Oslo 1981

Yrke

  • Helgedagsbetjent ved Oslo Sporveier 1980-1997
  • Politisk medarbeider Morgenbladet 1988
  • Informasjonsrådgiver Consultas A/S 1989-1995
  • Generalsekretær Norges Sjakkforbund fra 2006

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oslo bystyre 1995-1999, varamedlem 1999-2003

Offentlige verv

  • Medlem Kultur- og utdanningskomiteen, Oslo 1995-1999

Tillitsverv i partier

  • Studieleder Moderat Ungdom 1977
  • Valgkampleder Oslo FrP 1995, politisk nestleder fra 1995, valgkampleder 1997
  • Gruppesekretær Oslo FrPs bystyregruppe 1996-1997
  • Formann, nestformann, medlem Styret for Manglerud FrP

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Den Konservative Studentforening 1979