Sivertsen, Eirik

Sivertsen, Eirik (1971-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant for
Nordland 2017-2021
Medlem:
Utenriks- og forsvarskomiteen
Ansiennitet:
8 år, 54 dager

Gå til bildegalleri

Juvik, Kjell-Idar er vararepresentant for Sivertsen, Eirik som er i permisjon.

Tilhører

Den utvidede utenriks- og forsvarskomité

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Utenriks- og forsvarskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 17.03.1971 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Sønn av plattformsjef Hermod Sivertsen (1940-) og kontormedarbeider Liv-Eli Selnæs (1941-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 6 for Nordland, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 4 for Nordland, 2013 - 2017, A.
  • Representant nr 1 for Nordland, 2017 - 2021, A.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 17.06.2015
    Medlem, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 17.06.2015 - 18.06.2015
    Første nestleder, Transport- og kommunikasjonskomiteen, 18.06.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Den utvidede utenriks- og forsvarskomité, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Utenriks- og forsvarskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Nestleder, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 22.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 12.11.2013 - 19.11.2013
    Leder, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 19.11.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 01.10.2017 - 08.11.2017
    Medlem, Stortingets delegasjon til NATOs parlamentariske forsamling, 24.10.2017 - 30.09.2021
    Leder, Stortingets delegasjon for arktisk parlamentarisk samarbeid, 08.11.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Byåsen skole 1978-1984
  • Ugla ungdomsskole 1984-1987
  • Handel og kontor, grunnkurs, Nidareid videregående skole 1987-1988
  • Handel og kontor, VK 1 og 2, Nidareid videregående skole 1993-1995
  • Grunnfag statsvitenskap, Høgskolen i Bodø 2000-2001
  • Informasjonsledelse, Høgskolen i Bodø 2004-2005
  • Personalledelse og kompetanseutvikling, Høgskolen i Bodø 2005

Yrke

  • Forsikringsagent, Vital Forsikring AS 1990-1992
  • Prosjektsekretær, Sør-Trøndelag fylkeskommune 1995-1998
  • Elev- og lærlingeombud, Nordland fylkeskommune 1997-2003
  • Kvalitetskoordinator, Høgskolen i Bodø 2003-2007

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Lærebokas mediepris, Kirke-, utdannings- og forskningsdepartementet 1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Bodø formannskap 2005-2007

Offentlige verv

  • Leder Plan-, miljø- og næringskomiteen, Bodø 2005-2007
  • Leder Planutvalget, Bodø 2005-2007
  • Leder Den arktiske parlamentarikerkomiteen fra 2014

Tillitsverv i partier

  • Leder Bodø Arbeidersamfunn 2005-2007
  • Sekretær Bodø A 2005-2006, leder 2006-2009
  • Medlem Styret for Nordland A fra 2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Yrkesskoleelevenes og lærlingenes interesseorganisasjon, Sør-Trøndelag 1993-1994
  • Leder Sør-Trøndelag elevforsamling 1993-1995
  • Leder Sør-Trøndelag elevforsamlings valg- og kontrollkomité 1995-1997

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for FOFF AS 2000-2004
  • Medlem Styret for Fine AS fra 2006

Litteratur

  • Sivertesen, Eirik m.fl.: Kilden, Tapir Akademisk forlag 2001