Slettebø, Harald Bjarne

Slettebø, Harald Bjarne (1922-)

Parti:
Anders Langes Parti
Sist innvalgt som representant for
Hordaland 1973-1977
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 01.04.1922 i Egersund, Rogaland
  • Sønn av bonde og bankdirektør Hans Ommundsen Slettebø (1880-1977) og husmor Barbro Rygg (1887-1958)

Stortingsperioder

  • Representant nr 11 for Hordaland, 1973 - 1977, ALP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1973-77

    Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.1973 - 30.09.1977
    Medlem, Justiskomiteen, 18.10.1973 - 30.09.1977

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1973-77

    Formann gruppestyret, Anders Langes Parti, 01.10.1976 - 30.09.1977

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole, Slettebø skole 1929-1936
  • Middelskole, Egersund kommunale høyere almennskole 1936-1938
  • Rogaland landsgymnas, Bryne 1938-1941
  • Student 1941
  • Realfag, Universitetet i Oslo 1941-1946
  • Pedagogisk seminar, Oslo 1944
  • Cand.real., Oslo 1946

Yrke

  • Lektor ved St. Svithuns skole, Stavanger 1946-1947
  • Lektor ved Haugesunds kommunale høyere almenskole 1947-1959
  • Rektor ved Stord gymnas 1959-1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Stord kommunestyre 1979-1983

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesutvalg, Hordaland 1983-1987

Offentlige verv

  • Medlem Styret for Stord fylkessjukehus 1980-1987

Tillitsverv i partier

  • Fylkesformann Anders Langes Parti i Hordaland 1973-1975
  • Parlamentarisk leder FrP 1976-1977
  • Gruppefører FrPs fylkestingsgruppe i Hordaland 1983-1987