Njåstad, Helge André

Njåstad, Helge André (1980-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Hordaland 2017-2021
Andre nestleder:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 37 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Andre nestleder
17.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Medlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Andre nestleder gruppestyret
03.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 05.06.1980 i Bergen
  • Sønn av maskinsjef Olav Arthur Njåstad (1950-) og mannskapsmedarbeider Ingrid Møgster Njåstad (1956-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Hordaland, 2009 - 2013, FrP.
  • Representant nr 8 for Hordaland, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 3 for Hordaland, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013
    Leder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Finanskomiteen, 12.10.2017 - 17.10.2017
    Andre nestleder, Finanskomiteen, 17.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2013-2017

    Medlem, Reglementskomiteen, 16.06.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2017-2021

    Andre nestleder gruppestyret, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Fiskarfagskulen i Austevoll, allmennfag grunnkurs 1996-1997
  • Bergen Handelsgymnasium, allmennfag 1997-1999

Yrke

  • Marknadsmedarbeidar, Austevoll Forlag AS 1999-2003

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Austevoll kommunestyre 1999-2003, ordfører 2003-2007, 2007-2011, 2011-2013

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Hordaland 2003-2007, 2007-2011, 2011-2015
  • Medlem fylkesutvalg, Hordaland 2011-2013

Offentlige verv

  • Styreleiar Austevoll bruselskap fra 2003
  • Medlem Samferdselsutvalget, Hordaland 2003-2007
  • Leder Kultur- og ressursutvalget, Hordaland 2007-2011
  • Styreleiar Austevoll ASV fra 2013

Tillitsverv i partier

  • Lokallagsleiar Austevoll FrP 2000-2003
  • Medlem FrPs kommunalpolitiske utval 2007-2010, leiar 2010-2013
  • Medlem FrPs sentralstyre fra 2011
  • Leiar FrPs organiasasjonsutval fra 2013