Willoch, Ingrid I.

Willoch, Ingrid I. (1943-)

Parti:
Høyre
Sist innvalgt som representant for
Vestfold 1989-1993
Ansiennitet:
12 år, 85 dager

Gå til bildegalleri

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 08.10.1943 i Oslo
  • Datter av administrerende direktør Finn Isaachsen Willoch (1913-1989) og husmor Kaja Beck (1916-2007)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Vestfold, 1977 - 1981, H.
  • Representant nr 7 for Vestfold, 1981 - 1985, H.
  • Representant nr 3 for Vestfold, 1985 - 1989, H.
  • Representant nr 5 for Vestfold, 1989 - 1993, H.

Medlemskap i presidentskapet

  • 1981-85

    Varasekretær, Odelstinget, 08.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Varasekretær, Odelstinget, 09.10.1985 - 30.09.1989

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1981-85

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.1981 - 30.09.1985
    Medlem, Kommunal- og miljøvernkomiteen, 21.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Valgkomiteen, 09.10.1985 - 30.09.1989
    Sekretær, Kirke- og undervisningskomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989
    Medlem, Kontrollkomiteen, 23.10.1985 - 30.09.1989
    Medlem, Den forberedende fullmaktskomité, 19.06.1989 - 29.09.1989

    1989-93

    Nestleder, Fullmaktskomiteen, 01.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Valgkomiteen, 10.10.1989 - 30.09.1993
    Varamedlem, Kontrollkomiteen, 23.10.1989 - 16.10.1990
    Leder, Forbruker- og administrasjonskomiteen, 23.10.1989 - 08.11.1990
    Varamedlem, Den utvidede utenriks- og konstitusjonskomité, 23.10.1989 - 30.09.1993
    Medlem, Kontrollkomiteen, 16.10.1990 - 08.11.1990
    Medlem, Finanskomiteen, 08.11.1990 - 30.09.1993
    Nestleder, Den forberedende fullmaktskomité, 17.06.1993 - 30.09.1993

Medlemskap i delegasjoner

  • 1981-85

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1981 - 30.09.1985

    1985-89

    Medlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 01.10.1985 - 30.09.1989
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 08.11.1985 - 30.09.1989
    Delegat, FNs generalforsamling, 1987 -

    1989-93

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 07.11.1989 - 30.09.1993

    1993-97

    Delegat, FNs generalforsamling, 1993 -

Medlemskap i gruppestyrer

  • 1989-93

    Medlem gruppestyret, Høyre, 16.10.1989 - 03.11.1990

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student (reallinje) Bergen katedralskole 1961
  • Horten husmorskole 1961
  • Kontorsøsterskolen ved Odontologisk institutt 1963
  • Ex.phil. 1994
  • 1. avdeling jus 1995

Yrke

  • Husmor 1963-1981

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Horten bystyre 1971-1975, 1975-1979
  • Medlem Fredrikstad bystyre 1995-1999, varaordfører 2007-2011
  • Medlem Fredrikstad kommunestyre 1999-2003, 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Vestfold 1975-1979, 1979-1983
  • Medlem fylkesutvalg, Østfold 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Formann Forbruker- og heimstellnemnda, Horten 1971-1975
  • Varamedlem Bygningsrådet, Horten 1971-1979
  • Lekdommer , Horten 1971-1979
  • Medlem Hovedkomiteen for utbygging av Vestfold sentralsykehus 1974-1981
  • Formann Generalplanutvalget, Horten 1975-1979
  • Medlem Styret for Hortens sykehjem 1975-1979
  • Varamedlem Styret for Horten Sykehus 1975-1983
  • Medlem Nærings-, ressurs- og miljøstyret, Vestfold 1975-1983
  • Medlem Skoleutvalget ved Horten yrkesskole og Fagskole 1975-1979
  • Medlem Boutgiftsutvalget 1978-1981
  • Formann Administrasjonsutvalget, Vestfold 1979-1981
  • Varamedlem Trafikksikkerhetsrådet 1981-1985
  • Leder Statens Kulturminneråd 1983-1987, medlem 1988-1990
  • Varamedlem Teaterrådet 1983-1985
  • Medlem Rådgivende utvalg i saker om konkurranseforvridning 1984-1987
  • Medlem Styret for Statistisk Sentralbyrå 1994-2003
  • Viseformann Kontrollutvalget, Fredrikstad 1995-1999, leder 2003-2007
  • Viseformann Gamlebyutvalget, Fredrikstad 1995-1999
  • Viseformann Administrasjonsutvalget, Østfold 1995-1999, varamedlem 1999-2003
  • Medlem Styret for A/S Restaturantdrift 1996-1998 (representant for Fredrikstad kommune)
  • Varamedlem Styret for Fredrikstad Energi A/S 1996-1999 (vararepresentant for Fredrikstad kommune)
  • Medlem Den nasjonale forskningsetiske komite for medisin 1997-2003
  • Medlem Valglovutvalget 1997-2001
  • Medlem CEIES 1997-2001 (rådgivende organ for Eurostat)
  • Varamedlem Helse- og sosialutvalget, Østfold 1999-2003
  • Medlem Styret for Østfold Bompengeselskap A/S 1999-2003 (oppnevnt av Østfold fylkeskommune)
  • Medlem Representantskapet for NOR i Østfold 1999-2003 (oppnevnt av Østfold fylkeskommune)
  • Medlem Teknisk utvalg, Fredrikstad 1999-2003
  • Medlem Representantskapet for NOR/Gjensidige 2000-2003
  • Medlem Styringsgruppe Interreg 2001-2007
  • Leder Rovdyrutvalget, Oslo, Akershus, Østfold 2004-2008

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret for Horten Høyre 1972-1974
  • Formann Hortens Høyrekvinner 1974-1976
  • Formann Vestfold Høyrekvinner 1979-1983
  • Medlem Arbeidsutvalget Høyrekvinners Landsforbund 1981-1983
  • Medlem Høyres programkomité 1983-1985
  • Varaformann Fredrikstad Høyre 1997-2003
  • Medlem Østfold Høyres arbeidsutvalg 1999-2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder European Democratic Union`s Committee on Education 1987-1988
  • 2. nestleder Europabevegelsen fra 1989 (til 1992/93)

Andre administrative verv

  • Varamedlem Styret for Fredrikstad Blad A/S fra 1999