Kolberg, Martin

Kolberg, Martin (1949-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant
for Buskerud 2013-2017
Leder :
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Ansiennitet:
6 år, 112 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 24.02.1949 i Drammen, Buskerud
  • Sønn av jernbaneansatt Kjell O. J. Kolberg (1921-) og husmor Ruth Utengen (1921-2006)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Buskerud, 1977 - 1981, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Buskerud, 2001 - 2005, A.
  • Representant nr 1 for Buskerud, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 1 for Buskerud, 2013 - 2017, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2001-19.10.2001 for Thorbjørn Jagland.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Andre nestleder, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

    2013-2017

    Leder, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2009-2013

    Medlem, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 22.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2009-2013

    Nestleder gruppestyret, Arbeiderpartiet, 08.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i regjering

  • Statssekretær, Statsministerens kontor, 13.07.1995 - 25.10.1996
    Statssekretær, Forsvarsdepartementet, 01.11.1996 - 17.10.1997

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Oslo tekniske høyskole, elektro (avbrutt)
  • Teknisk forkurs
  • Yrkesskole, elektro

Yrke

  • Hjelpearbeider, Mekanisk industri
  • Lab.ass., Norsk Kabelfabrikk
  • Hjelpearbeider, Romika skofabrikk
  • Postbud

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Lier kommunestyre 1971-1975, 1975-1979

Offentlige verv

  • Medlem Bygningsrådet, Lier 1971-1980
  • Medlem Valglovutvalget fra 1997
  • Medlem Utvalg for å vurdere finansieringen av de politiske partier og folkevalgte gruppers virksomhet, og vurdere konkrete forslag til endringer i lov av 22. mai 1998 nr. 30 om offentliggjøring av politiske partiers inntekter fra 2003
  • Medlem Barnevernsnemnda, Lier

Tillitsverv i partier

  • Organisasjonssekretær DNA 1973-1977, 1981-1986, kontorsjef 1986-1992, partisekretær 2001-2009
  • Sekretær AUF 1977-1981