Longva, Målfrid

Longva, Målfrid (1925-2012)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Møre og Romsdal 1977-1981
Ansiennitet:
2 år, 160 dager

Gå til bildegalleri

Longva, Målfrid har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 20.01.1925 i Vartdal, Møre og Romsdal
  • Død 09.09.2012
  • Datter av fiskeskipper Ivar Myklebust (1891-1965) og husmor Paula Buset (1892-1961)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 2 for Møre og Romsdal, 1973 - 1977, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 1977 - 1981, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 11.01.1978-08.10.1979 for Asbjørn Reidar Jordahl.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1977-81

    Medlem, Administrasjonskomiteen, 18.01.1978 - 08.10.1979

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Realskole, Ørskog 1942-1944
  • Ålesund husmorskole 1949

Yrke

  • Kaféarbeider, Brattvåg, Haram 1968-1971
  • Kafébestyrer, Brattvåg, Haram 1971-1979
  • Kantinebestyrer ved Haram vidaregåande skule 1981-1993

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Haram kommunestyre 1965-1967, 1971-1975, 1975-1979

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Møre og Romsdal 1975-1979

Offentlige verv

  • Medlem Skolestyret, Haram 1965-1971
  • Medlem Bygningsrådet, Haram 1967-1971
  • Formann Styret for Haram folkebibliotek 1972-1975
  • Medlem Det lokale programråd for NRK - Møre og Romsdal 1974-1981
  • Nestformann Rikstrygdeverkets styre 1975-1979
  • Medlem Fylkesskolestyret, Møre og Romsdal 1976-1979
  • Medlem Fiskeristyret, Møre og Romsdal 1984-1991

Tillitsverv i partier

  • Formann Haram A 1971-1974, nestformann 1982-1983
  • Medlem Fiskeriutvalget i DNA 1981-1988

Tillitsverv i organisasjoner

  • Formann Brattvåg Røde Kors 1963-1965
  • Medlem Styret for Brattvåg Samvirkelag 1982-1983, formann 1983-1985
  • Leder Brattvåg Pensjonistlag 1994-2002
  • Medlem Styret i Møre og Romsdal pensjonistforbund 1998-1999
  • Medlem Styret i Brattvåg og Hildestranda mållag (på 60-tallet)

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Sunnmøre Arbeideravis 1982-1985