Trellevik, Ove

Trellevik, Ove (1965-)

Parti:
Høyre
Representant for
Hordaland 2017-2021
Medlem:
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 74 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 15.08.1965 i Bergen
  • Sønn av statslos Åsmund Trellevik (1937-2017) og frisør Anne Marie Trellevik (1938-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 16 for Hordaland, 2013 - 2017, H.
  • Representant nr 4 for Hordaland, 2017 - 2021, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Næringskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 18.06.2015 - 10.02.2017
    Nestleder, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 10.02.2017 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Stortingets delegasjon til Den interparlamentariske union (IPU), 26.10.2017 - 30.09.2021
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til det parlamentariske partnerskapet Asia-Europa (ASEP), 26.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Sund ungdomsskole, grunnskole 1980-1981
  • Sotra videregående skole, grunnkurs maskin 1981-1982
  • Fiskerfagskolen i Austevoll, kokkeskole 1983-1984
  • Bergen kokk og stuertskole, forpleiningsleder 1987-1988
  • KNM Harald Hårfagre, befalsutdanning 1993
  • Norges Handelshøyskole, bedrifts- og foretaksøkonom 1994-1996
  • Sjøkrigsskolen, offiserskurs 1997
  • Norges Handelshøyskole, siviløkonom 1998-2000
  • BI, styrekompetanse 2010-2011
  • Forsvarets høgskole, sjefskurs 2014

Yrke

  • MS Goltastein, kokk 1984-1985
  • Sjøforsvaret, diverse offiserstillinger 1985-2001
  • Forsvarets logistikkorganisasjon, kontraktsoffiser 2001-2006
  • BKK AS, spesialrådgiver anskaffelser 2006-2010

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Sund kommunestyre 2007-2010, ordfører 2010-2011, 2011-2013

Offentlige verv

  • Styremedlem Sotra Brannvern IKS 2005-2007, styreleder og prosjektleder 2007-2010
  • Leder Administrasjonsutvalget 2007-2010
  • Styremedlem Gode Sirklar AS 2010-2013
  • Styremedlem Museum Vest 2010-2013
  • Styreleder og prosjektleder Nordsjøfartmuseet 2010-2013
  • Styremedlem Regionrådet Vest 2010-2011
  • Medlem BIR AS 2010-2013 (bedriftsforsamlingen)
  • Styremedlem Kystsogvekene 2010-2011
  • Styreleder og prosjektleder Styret for regionrådet vest 2011-2013
  • Styreleder og prosjektleder Styret for Kystsogvekene 2011-2015

Tillitsverv i partier

  • Nestleder Sund Høyre 2007-2010

Tillitsverv i organisasjoner

  • Styremedlem Stiftinga Marstein fyr 2010-2013