Frantzen, Ranveig Johanna

Frantzen, Ranveig Johanna (1901-1981)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Bergen 1961-1965
Ansiennitet:
1 år, 314 dager

Gå til bildegalleri

Frantzen, Ranveig Johanna har avgått ved døden.

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 30.01.1901 i Bergen, Hordaland
  • Død 01.02.1981
  • Datter av havnearbeider Johannes Grønhaug (1879-1961) og Ragnhild Sjursen (1881-1962)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Bergen, 1954 - 1957, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Bergen, 1958 - 1961, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Bergen, 1961 - 1965, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 11.01.1954-22.01.1955 for Nils Langhelle.
  • Møtte fast som representant 02.01.1958-10.01.1958 for Kjell Gjøstein Aabrek.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 1954-57

    Medlem, Den hemmelige protokollkomiteen, 11.01.1954 - 22.01.1955
    Medlem, Protokollkomiteen, 22.01.1954 - 22.01.1955

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kurs i organisasjons- og kommunalkunnskap på Arbeidernes kveldsskole 1939, 1949

Yrke

  • Husmor

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Bergen bystyre 1945-1947, 1947-1949
  • Medlem Bergen formannskap 1949-1951, 1951-1955, 1955-1959, 1959-1963

Offentlige verv

  • Medlem Ligningsnemnda, Bergen 1942-1952
  • Formann Daghjemsutvalget, Bergen 1952-1956
  • Medlem Styret for Bergen lysverker 1952-1956

Tillitsverv i partier

  • Formann Bergen kvinneutvalg av Det norske Arbeiderparti 1938-1940, 1945-1947

Tillitsverv i organisasjoner

  • Barneleder IOGT 1939-1948