Bjørnstad, Sivert

Bjørnstad, Sivert (1990-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Sør-Trøndelag 2017-2021
Medlem:
Finanskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 53 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Finanskomiteen

Medlem
01.10.2017 - 30.09.2021

Valgkomiteen

Varamedlem
07.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Tredje varamedlem gruppestyret
03.10.2017 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Andre vara innpisker
03.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 03.10.1990 i Trondheim, Sør-Trøndelag
  • Sønn av entreprenør Karl-Ove Bjørnstad (1944-) og frisørmester Linda Haugen (1962-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 9 for Sør-Trøndelag, 2013 - 2017, FrP.
  • Representant nr 4 for Sør-Trøndelag, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 17.10.2013 - 20.01.2016
    Varamedlem, Valgkomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Næringskomiteen, 20.01.2016 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Finanskomiteen, 01.10.2017 - 30.09.2021
    Varamedlem, Valgkomiteen, 07.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Andre vara innpisker, Fremskrittspartiet, 17.10.2013 - 30.09.2017

    2017-2021

    Tredje varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021
    Andre vara innpisker, Fremskrittspartiet, 03.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Lade barne- og ungdomsskole 1996-2006
  • Adolf Øiens videregående skole 2006-2009
  • Studier i økonomiske og administrative fag, BI fra 2011 (påbegynt bachelor)

Yrke

  • Tilkallingshjelp, Karl-Ove Bjørnstad Eiendom AS 2004-2013
  • Vikar, Thora Storm videregående skole 2010
  • Innehaver, Bjørnstad Kurs og Kompetanse fra 2011
  • Sommertrainee, Fremskrittspartiets stortingsgruppe 2012

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Trondheim bystyre 2011-2015

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Sør-Trøndelag 2011-2015

Offentlige verv

  • Leder Styret for Singsaker studenterhjem fra 2011
  • Varamedlem Representantskapet for Sparebank 1 Midt-Norge 2011-2013

Tillitsverv i partier

  • Lokallagsformann Trondheim FpU 2007-2008
  • Styremedlem Trondheim FrP 2007-2008
  • Fylkesformann Sør-Trøndelag FpU 2008-2010
  • Styremedlem Sør-Trøndelag FrP 2008-2014, nestleder 2012-2013
  • Sentralstyremedlem Fremskrittspartiets Ungdom 2010-2012, 2. nestformann 2012-2014

Andre administrative verv

  • Varamedlem Styret i Karl-Ove Bjørnstad Eiendom AS fra 2009