Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Øye, Signe ( 1945- )

Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som representant for Østfold 2005-2009
Ansiennitet: 16 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 02.06.1945 i Nord-Aukra, Møre og Romsdal
Datter av industriarbeider Ole Brennskag (1914-1982) og fiskeindustriarbeider og husmor Amalie Småge (1917-)

Stortingsperioder

Representant nr 7 for Østfold, 1993 - 1997, A.
Representant nr 7 for Østfold, 1997 - 2001, A.
Representant nr 1 for Østfold, 2001 - 2005, A.
Representant nr 1 for Østfold, 2005 - 2009, A.

Medlemskap i presidentskapet

1993-97

Varasekretær, Stortinget, 11.10.1993 - 30.09.1997

1997-2001

Sekretær, Stortinget, 08.10.1997 - 30.09.2001

2001-2005

Sekretær, Stortinget, 09.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Sekretær, Stortinget, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i stortingskomiteer

1993-97

Medlem, Finanskomiteen, 29.10.1996 - 30.09.1997
Medlem, Sosialkomiteen, 21.10.1993 - 29.10.1996

1997-2001

Medlem, Finanskomiteen, 22.03.2000 - 30.09.2001
Medlem, Kommunalkomiteen, 21.10.1997 - 22.03.2000

2001-2005

Varamedlem, Den utvidede utenrikskomité, 22.10.2001 - 30.09.2005
Personlig varamedlem, Den forberedende fullmaktskomité, 16.06.2005 - 30.09.2005
Medlem, Kommunalkomiteen, 22.10.2001 - 30.09.2005
Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2001 - 30.09.2005
Varamedlem, Valgkomiteen, 09.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Første nestleder, Forsvarskomiteen, 19.10.2005 - 30.09.2009
Medlem, Den utvidede utenrikskomité, 19.10.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Valgkomiteen, 10.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i delegasjoner

1993-97

Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1995 -
Varamedlem, Stortingets gruppe av Den Interparlamentariske Union (IPU), 04.11.1993 - 30.09.1997

2001-2005

Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 26.10.2001 - 30.09.2005

2005-2009

Medlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 10.11.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 10.11.2005 - 30.09.2009
Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 20.10.2005 - 30.09.2009

Medlemskap i gruppestyrer

2005-2009

Medlem gruppestyret, Arbeiderpartiet, 18.10.2005 - 30.09.2009

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Aukra realskole 1962
  • Rasmussens Handelsskole 1964
  • Kurs i administrasjon og ledelse, Kommunal Opplæring 1988
  • Kurs i kvinner og ledelse, Kommunal Opplæring 1989
  • Eksamen personaladministrasjon, NKS 1992

Yrke

  • Sekretær Teknisk etat, Spydeberg kommune 1974-1990
  • Personalkonsulent Hobøl kommune 1990-1993

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Hobøl kommunestyre 1983-1986
  • Medlem Hobøl formannskap 1986-1987, 1987-1990

Offentlige verv

  • Medlem Kulturstyret, Hobøl 1984-1986
  • Medlem Administrasjonsutvalget 1984-1990
  • Medlem Arbeidsmiljøutvalget 1984-1990
  • Medlem Kontaktutvalget mellom innvandrere og norske myndigheter fra 1997
  • Varamedlem Kontrollutvalget, Hobøl fra 1999
  • Medlem Styret for Helse Sør-Øst RHF fra 2012
  • Leder Riksvalgstyret fra 2013
  • Medlem Ombudsmannsnemnda for Forsvaret fra 2014

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Hobøl Arbeiderparti fra 1985
  • Gruppeleder Hobøl kommunestyre 1988-1990
  • Leder Østfold Arbeiderpartis kommunalkomité fra 1990
  • Medlem Styret i Østfold Arbeiderparti fra 1990, leder fra 2002
  • Leder Hobøl Arbeiderparti 1994-2000

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Knapstad Vel (i 5 år)

Andre administrative verv

  • Medlem Forstanderskapet ved Sparebanken Nor 1988-1992
  • Medlem Kontrollkomiteen i Sparebanken Nor 1988-1992
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget