Munkejord, Svein Magnus

Munkejord, Svein Magnus (1948-)

Finn informasjon etter

Biografi

Personalia

  • Født 26.09.1948 i Kopervik, Rogaland
  • Sønn av småbruker, gartner og fisker Svend Munkejord og Mary Kristoffersen Solvang

Medlemskap i regjering

  • Personlig sekretær, Fiskeridepartementet, 1981 - 1981
    Statssekretær, Fiskeridepartementet, 01.07.1984 - 04.10.1985
    Statsråd, Fiskeridepartementet, 16.10.1989 - 03.11.1990

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Student 1967
  • Ex phil., Stavanger 1968
  • Cand.oecon., Universitetet i Oslo 1975

Yrke

  • Aspirant A/S Vinmonopolet 1971-1972
  • Førstesekretær Vegdirektoratet 1975-1976
  • Konsulent Fellesbanken, Oslo 1976
  • Konsulent Fiskerisjefen i Rogaland 1976-1981
  • Fiskeriråd ved den norske ambassade i Brussel 1983-1984
  • Fiskerisjef i Rogaland 1985-1989

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Karmøy kommunestyre 1987-1991

Offentlige verv

  • Formann Revisjonsdistriktet, Karmøy fra 1987
  • Medlem Styret for Stiftelsen Nord-Rogaland Opplærings- og Utredningssenter (NROU) i tilknytning til Haugesund Maritime Høgskole

Tillitsverv i partier

  • Medlem, nestformann og formann Styret for Karmøy Høyre 1985-1989
  • Medlem Styret for Rogaland Høyre 1986-1989

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem og nestformann Styret for Den konservative studenterforening (DKSF) i Oslo 1969-1970
  • Medlem Styret for Norges konservative studenterforbund (NKSF) 1970-1971
  • Formann Rettledningstjenestens funksjonærforening (forening 56/NTL) 1978-1980
  • Formann Karmøy jeger-, fisker og naturvernforening 1980-1981
  • Formann Skår Velforening 1980-1981
  • Medlem Representantskapet i Skår Grendahus fra 1987