Rotevatn, Sveinung

Rotevatn, Sveinung (1987-)

Parti:
Venstre
Sist innvalgt som representant for
Sogn og Fjordane 2013-2017
Ansiennitet:
4 år, 0 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 15.05.1987 i Bergen, Hordaland
  • Sønn av sivilingeniør Svein Rotevatn (1954-) og fysioterapeut Siv Langøen (1958-)

Stortingsperioder

  • Representant nr 4 for Sogn og Fjordane, 2013 - 2017, V.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 01.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Arbeids- og sosialkomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon for forbindelser med Europaparlamentet, 12.11.2013 - 17.12.2015
    Varamedlem, Stortingets delegasjon til EFTA-parlamentarikerkomiteene og Den felles EØS-parlamentarikerkomiteen, 12.11.2013 - 30.09.2017

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Nordfjordeid skule 1994-2000
  • Eid ungdomsskule 2000-2003
  • Eid vidaregåande skule 2003-2006
  • Lethbridge Collegiate Institute, Alberta, Canada 2004-2005
  • Universitetet i Bergen, masterprogram i rettsvitenskap fra 2007 (Pågåande)

Yrke

  • Arbeidsgruppeleiar, juridisk fakultet, Universitetet i Bergen 2009-2010

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • Hærens vernedyktighetsmedalje 2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Eid kommunestyre 2011-2013

Tillitsverv i partier

  • Økonomiansvarleg Bergen Unge Venstre 2007-2008, Nestleiar 2008-2009
  • Sentralstyremedlem Norges Unge Venstre 2008-2009, Første nestleiar 2009-2010, Leiar 2010-2013
  • Valkampsekretær Sogn og Fjordane Venstre 2009, Fylkesstyremedlem 2009-2011

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Styret for Noregs Mållag 2012-2014
  • Varamedlem Brukerrådet for representantordninger 2013-2017

Litteratur

  • Rotevant, Sveinung: Liberalisme på norsk, Civita Oslo 2014