Fylkesnes, Torgeir Knag

Fylkesnes, Torgeir Knag (1975-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Troms 2017-2021
Medlem:
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
Medlem:
Næringskomiteen
Ansiennitet:
4 år, 17 dager

Gå til bildegalleri

Tilhører

Fullmaktskomiteen

Medlem
02.10.2017 - 30.09.2021

Kontroll- og konstitusjonskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Næringskomiteen

Medlem
12.10.2017 - 30.09.2021

Sosialistisk Venstreparti

Nestleder gruppestyret
05.10.2017 - 30.09.2021

Sosialistisk Venstreparti

Vara innpisker
05.10.2017 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Født 04.06.1975

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 3 for Troms, 2001 - 2005, SV.
  • Representant nr 6 for Troms, 2013 - 2017, SV.
  • Representant nr 6 for Troms, 2017 - 2021, SV.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2013-2017

    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017
    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 17.10.2013 - 18.12.2015
    Medlem, Næringskomiteen, 18.12.2015 - 30.09.2017

    2017-2021

    Medlem, Fullmaktskomiteen, 02.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Kontroll- og konstitusjonskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021
    Medlem, Næringskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

  • 2013-2017

    Medlem, Reglementskomiteen, 16.06.2016 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Medlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 24.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i gruppestyrer

  • 2013-2017

    Innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 16.10.2013 - 15.12.2015

    2017-2021

    Nestleder gruppestyret, Sosialistisk Venstreparti, 05.10.2017 - 30.09.2021
    Vara innpisker, Sosialistisk Venstreparti, 05.10.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kråkeslottet barnehage, Tromsø 1981-1982
  • Borgtun barneskole, Tromsø 1982-1983, 1986-1988
  • Thornhill International School, Gaborone, Botswana 1983-1985
  • Grønnåsen ungdomsskole, Tromsø 1988-1991
  • Kngsbakken videregående skole 1991-1994
  • Cnd.mag. i historie, sosialantropologi og filosofi, Universitetet i Tromsø 1994-1998
  • Cnd.philol. i filosofi, Universitetet i Tromsø. 1999-2002 (hovedfag om kreativitet og hvordan nye ideer oppstår)

Yrke

  • ArcGiraff, teknologi- og reklameselskap 1999-2013 (gründer, medeier, og har iblant tatt oppdrag)
  • Rådgiver, Sosialistisk Venstreparti 2002-2007
  • Foreleser i filosofi, Høyskolen i Telemark v/Gateway College 2003-2008 (ulike forelesningsrekker i New York, Cuba, Bali og Canada)
  • Senior kommunikasjonsrådgiver, Sykepleierforbundet 2007-2010
  • Kommunikasjonssjef, Teknologirådet 2010-2013

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Tromsø kommunestyre 1999-2002 (permisjon fra 2002)

Offentlige verv

  • Medlem Kulturkomiteen, Tromsø kommune 1999-2002
  • Leder Miljøutvalget, Tromsø kommune 1999-2002
  • Medlem Styret for Tromsbuss 1999-2002
  • Medlem Styret for Universitetet i Tromsø 1999-2000 (studentrepresentant)
  • Medlem Styret for Norsk filmstudio og filmparken AS 2002-2004

Tillitsverv i partier

  • Leder Sosialistisk Studentlag Tromsø 1997-2001
  • Medlem Styret i Troms SV fra 2009
  • Medlem Landsstyret SV fra 2011
  • Leder Troms SV 2011-2012
  • Medlem Sosialistisk Venstrepartis sentralstyre 2012-2015

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Landsstyret i Norsk studentunion 1998-1999
  • Leder Studentparlamentet ved Universitetet i Tromsø 1998-1999
  • Styremedlem Fellesskap mot seksuelle overgrep (FMSO) fra 2013
  • Medlem Brukerrådet for representantordninger 2013-2017