Valg av to medlemmer og to varamedlemmer til styret for Domstoladministrasjonen for perioden 1. august 2021 til 31. juli 2025

Innst. 652 S (2020-2021)

Status: Stortinget har ferdigbehandlet saken.

Innstilling avgitt 03.06.2021 Innst. 652 S (2020-2021)

Saksgang

  1. Status

    • Vedtak i korthet

      Stortinget har valgt Marit Nybakk (Oslo) og Kårstein Eidem Løvaas (Nøtterøy) som medlemmer av styret for Domstoladministrasjonen for perioden 1. august 2021 til 31. juli 2025. Samtidig ble henholdsvis Karin S. Woldseth (Oslo) og Ingebrigt S. Sørfonn (Fitjar) valgt som deres personlige varamedlemmer. Stortinget velger to av de ni medlemmene i styret for Domstoladministrasjonen, og deres personlige varamedlemmer.

    • Behandling og vedtak

      Saken er ferdigbehandlet

      Vedtak i samsvar med innstillingen

      Vedtak og henstillinger

    • Slik stemte representantene

    • Behandling og innstilling

      Innstilling avgitt 03.06.2021

      Debattert i Stortinget 10.06.2021
      Votert i Stortinget 10.06.2021